Пройшли оперативно-тактичні навчання з ліквідації лісових пожеж

Основними причинами виникнення лісової пожежі є діяльність людини, грозові розряди, самозаймання торф'яної крихти і сільськогосподарські пали в умовах спекотної погоди або в, так званий, пожежонебезпечний сезон (період з моменту танення снігового покриву в лісі до появи повного зеленого покриву або настання стійкої дощової осінньої погоди ). Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі деревину. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується фауна, споруди, а в окремих випадках і населені пункти.

Тому одне з найголовніших завдань лісівників – недопустити пожеж у лісах, а коли вже так сталось - то вчасно її затушити. Тож щоб покращити навички різних способів гасіння лісової пожежі та більш злаженої роботи між командами лісової пожежної станції (ЛПС) лісгоспу та 4-ої Державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ-4) УДСНС України у Черкаській області були проведено оперативно-тактичні навчання по гасінню умовної лісової пожежі у Мліївському лісництві кв.96, вид.2 Смілянського лісгоспу.

Спочатку начальник ДПРЧ-4 Анатолій Приліпко провів інструктаж. Розглянули роботу з документацією та картами, а далі учасники навчань відпрацювали покрокові дії своїх служб.

Для навчань були задіяні три одиниці техніки, а це,  автомобіль ЗІЛ, трактор з плугом ПКЛ-70 та 5 осіб особового складу Смілянського лісгоспу, а також пожежний автомобіль та 7 осіб особового складу ДПРЧ-4.

Рятувальники вкотре пересвітчились, що тільки якщо разом активно і злагоджено боротися з вогнем, його можливо подолати.

Вибір способів і технічних засобів для гасіння пожеж залежить від виду, сили і швидкості поширення пожежі, природної обстановки, наявності сил і засобів пожежогасіння і намічених прийомів гасіння.

На місці навчань було відпрацьовано алгоритм спільних дій цих двох служб. Спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі моменти та напрацювати злагоджені дії, а відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому.

Небезпека лісових пожеж для людей пов'язана не тільки з прямою дією вогню, але й великою ймовірністю отруєння через сильний знекиснення атмосферного повітря, різкого підвищення концентрації чадного газу, окису вуглецю та інших шкідливих домішок. Тому основними заходами захисту населення від лісових пожеж є:

  • порятунок людей і сільськогосподарських тварин з відрізаною вогнем території;
  • виключення перебування людей в зоні пожежі шляхом проведення евакуації з населених пунктів, об'єктів і місць відпочинку;
  • обмеження в'їзду в пожежонебезпечні райони;
  • гасіння пожеж;
  • забезпечення безпечного ведення робіт з гасіння пожеж.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Новини компаній
10:00, Вчора