Центр розвитку креативної економіки, як спосіб втримати молодь від міграції

Черкащина може стати одним із трьох регіонів в Україні, де реалізують пілотний проєкт — створять Центр розвитку креативної економіки. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Повідомляємо, що за останніми даними аналітичного центру "JWT Intelligence" "покоління Z" не лише активно споживає сучасну культуру, а й саме її виробляє, монетизуючи творчість через Інстаграм і Снепчат. 51% міленіалів стверджують, що вони креативніші за попереднє покоління.

"Світові консалтингові компанії сміливо прогнозують: до 2025 року частка молоді серед зайнятого населення планети становитиме 75%. Це споживачі, які понад усе цінують враження й новий досвід, — те, що в достатку пропонують креативні індустрії", — розповідає експерт з розвитку креативної економіки Анастасія Образцова.

«Розмови про подібний центр в області вже були, але далі ця ініціатива не пішла. Зараз маємо унікальну нагоду таки реалізувати проєкт, адже запит від суспільства є. Переконаний, що багато хто із вас був у подібних центрах за кордоном. І там ви зустрічали багато україномовної талановитої молоді. Яка, на жаль, все більше починає виїздити туди, де є більш комфортні умови для розвитку», — зазначив Роман Боднар.

Яка мета проєкту?

Це спільний проєкт бізнесу, держави та міжнародних партнерів.

Проєкт є некомерційною ініціативою. Його мета — підвищення шансів на успіх талановитої молоді в Україні без еміграції. Учасники проєкту інвестуватимуть в екосистему, яка примножуватиме соціальний капітал області та України в цілому.

Йдеться про усі індустрії та види діяльності, що базуються на інтелекті і творчості: ІТ, виробництво, медіа, різні види мистецтва, надання інтелект-містких сервісів та ін.

У Центрі будуть навчати та консультувати молодь у таких сферах як інформаційні технології, програмування, підприємництво, мистецтво перемовин та презентації, командна робота та і. А також надання сучасної підприємницької інфраструктури для молоді (коворкінги, клаб-офіси, платформа для мікровиробництв) на доступних умовах.

На Черкащині попит на відповідні послуги та можливості є. Але на сьогодні він латентний… Однозначно, молодь зацікавлена гідно заробляти власним інтелектом і талантом без еміграції, що якраз можливо в сфері креативної економіки. Тому послуги будуть затребуваними на ринку. Це підтверджують численні переговори із представниками цих галузей в області.

Реалізація проєкту планується на базі будівлі “Політпросвіти” — Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

Детальніше про фінансування.

Витрати місцевого бюджету на реалізацію проєкту складатимуть до 5-и млн грн. Це розробка та експертиза проєктно-кошторисної документації, підтримку діяльності комунального підприємства на підготовчій стадії реалізації проєкту.

Капітальні вкладення у реконструкцію/реновацію об’єкту за орієнтовними попередніми оцінками складуть до 147-и млн грн. Важливо, що інвестиції залишатимуться на балансі комунального підприємства – державного партнера.

Вкладення приватного партнера, донорів та міжнародних організацій (соціальні імпакт-інвестиції) на операційній стадії проєкту в горизонті 5 років очікуються в обсязі понад 30 млн грн.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Новини компаній
10:00, 29 квітня