Україна там, де Шевченко. Тарас Шевченко - рекордсмен усіх п′єдесталів світу

У День народження великого Кобзаря Міністерство закордонних справ підготувало йому особливий подарунок - офіційно зареєстровано світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників видатному митцю в Україні та за кордоном. Про це йдеться на офіційному Урядовому порталі.

МЗС протягом року ретельно збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

Завдяки цій роботі «Книга рекордів України» зафіксувала, що усвіті встановлено 1167 пам’ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», — наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Перший пам'ятник Тарасу Шевченку був відкритий в 1881 році до 20-річчя від дня смерті поета і художника в місті Форт-Шевченко (Казахстан). Там Кобзар перебував на засланні.

В Україні перший пам'ятник Шевченку (його бюст) був встановлений в Харкові в садибі Алчевських в 1881 році.

В Україні найбільша кількість пам'ятників встановлено в Івано-Франківській області - 199, у Львівській (187), Тернопільській (165) та Черкаській (102).

За кордоном найбільше пам'ятників встановлено в Росії - 30 (10 пам'ятників і 20 меморіальних дощок), Казахстані - 16, США - 9 і Канаді - 9, а також в Білорусі (6), Польщі (5), Молдові (4), Бразилії (3), Аргентині (3), Франції (3).

Одним з кращих зразків пам'ятників Шевченку в світі і Україні вважається пам'ятник, встановлений в Харкові в 1935 році. Автори пам'ятника - скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард. Пам'ятник є одним із символів міста.

Пам'ятник українському Кобзареві в Чернігові було встановлено в 1992 році, автор - Андрій Чепелик - народний художник України (1992), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000).

Серед зарубіжних пам'яток найцікавішими і незвичайними є: аргентинський (Буенос-Айрес, 1971 г.)

і італійський (Рим, 1973 г.).

Пам'ятник Тарасу Шевченку на території кіностудії ім. О. Довженка.

Пам'ятник великому Кобзареві в Севастополі розташований перед будівлею Гагарінської райради.

У Сімферополі встановлено пам'ятник на вул. Севастопольської біля входу в парк ім. Шевченко.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Могилеві-Подільському. Встановлено на площі Шевченка в 1995 році, автор - скульптор М. Крижановський.

Вінницька область, Хмельницький район, місто Хмільник. Пам'ятник встановлено в 1991 році.

Сьогодні мер Києва Віталій Кличко разом з мером Флоренції Даріо Нарделлою відкрили ще один пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі італійського міста. Бронзову скульптуру українська столиця передала в дар мерії Флоренції.
Монумент встановили в знаковому місці - в центрі, неподалік від всесвітньовідомого флорентійського кафедрального собору Santa Maria del Fiore. На площі перед однією з найбільших бібліотек міста Biblioteca delle Oblate.

Автор пам‘ятника, що виготовлений за кошти українських меценатів, - відомий український скульптор Олег Пінчук.

«Як Київ є столицею культури і мови України, так само Флоренція - столиця культури та мови Італії, - зазначив Нарделла. - Сьогодні, коли ми спільно маємо протистояти пандемії, культура допомагає відчувати нам свою ідентичність, укріплює духовність і наше побратимство. Тому ми тут сьогодні, на цій події, - заради спільного блага», - наголосив під час церемонії мер Флоренції Даріо Нарделла.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Новини компаній
10:00, 29 квітня