• Головна
  • Коли запрацює класичний суд присяжних?
суд присяжних
21:53, 3 квітня 2020 р.

Коли запрацює класичний суд присяжних?

суд присяжних
Коли запрацює класичний суд присяжних?

На початку березня Асоціація правників України закликала Парламент якнайшвидше прийняти законопроєкти про присяжних і створити належні умови для їхньої реалізації.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Банчук.

Ідея полягає у запровадженні класичного суду присяжних, де представники народу будуть вирішувати ключові питання — винуватості/невинуватості особи, наявності/відсутності факту правопорушення. Всі ж юридичні питання вирішуватимуть професійні судді, оскільки у присяжних відсутні спеціальні знання і вони не повинні цим займатися.

Законопроєкт передбачатиме 7 присяжних — представників народу й 1 суддю. При цьому, колегія присяжних залишиться самостійною та вирішуватиме питання щодо фактів.

Спочатку, новий склад має розглядати, як і зараз, справи про довічне позбавлення волі, потім розширити компетенцію на справи з особливо тяжких злочинів.

Проте, у звязку із зміною уряду, законопроєкт відкликаний, хоча мав запуститися з 1 січня 2021 року. Тепер же проєкт закону подано на повторний розгляд. Зважаючи на карантинні заходи, поступове його запровадження ймовірно буде перенесено щонайменше на початок 2022 року.

Наразі законом досі передбачено, що бути присяжним - це право, хоча міжнародні експерти кажуть, що модель класичного суду присяжних працює тільки за умови наявності відповідного обов’язку.

Нині передбачено формування списків присяжних місцевими радами. Ті подають їх на затвердження до територіальних управлінь Державної судової адміністрації. Списки формуються на підставі звернення самих громадян України у віці від 30 до 65 років, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці України. Проте, вподальшому планується передати функції формування цих списків територіальному управлінню Державної судової адміністрації із доступом до реєстру виборців.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд присяжних
Оголошення
live comments feed...