• Головна
  • У Черкаській обласній дитячій лікарні анестезіолог вимагав хабара за оперування дитини.
вимагали хабара
07:42, 10 квітня 2020 р.

У Черкаській обласній дитячій лікарні анестезіолог вимагав хабара за оперування дитини.

вимагали хабара
У Черкаській обласній дитячій лікарні анестезіолог вимагав хабара за оперування дитини.

Днями в Черкаській обласній дитячій лікарні тамтешній анестезіолог запросив за операцію дитини у її матері 3000 гривень.

Про це повідоляє інтернет-видання Сміла.ua з посиланням на повідомлення у ФБ тітки хворої дити – Олени Морозової.

«Моя 15-річна племінниця Катерина потрапила у Черкаську обласну дитячу лікарню з підозрою на гострий апендицит. Діагноз було підтверджено, операцію призначили на 19 годину. Близько 17 години до матері дитини– моєї молодшої сестри Ліни, у якої 4 дітей, підійшов черговий анестезіолог Стогній з попередженням, що анестезія для дитини обійдеться близько 3000 гривень, з яких 2000 грн. вартість самої анестезії , а інше - вдячність лікарю», – розповідає пані Олена.

За її словами, лікар-хірург спочатку сказав придбати ще й операційний пакет, а потім зжалився над багатодітною матір'ю і сказав, що вони, як багатодітні, підпадають під безкоштовну програму стосовно операційного пакету, а анестезія це окремо.

«Це маніпуляція і брехня! Сестра подзвонила мені. А далі найцікавіше. Я вже давно знала, що з 1 квітня почне діяти другий етап медичної реформи. Єдине, мала сумніви, чи не призупинили початок програми в умовах карантину», – веде далі Олена Морозова.

Вона каже, що потім дізналася, що програма дійсно почала діяти по всій країні, як і було заплановано. А це значить, наголошує пані Олена, що лікарня зареєструє цей випадок з оперативного втручання щодо її племінниці і отримає за свою роботу гроші від держави–близько 5-6 тис.грн.

«Тобто Черкаська обласна дитяча лікарня в особі деяких лікарів хотіла отримати гроші за операцію і з батьків дитини і з держави, тобто двічі», – обурюється Олена Морозова.

Вона говорить, що попросила сестру записати розмову з лікарями. Після операції близько 20 години її сестра Ліна Зігура підійшла до анестезіолога ще раз і записала розмову, в якій він говорить багатодітній матері про те, скільки вона має оплатити – 2000+подяка, ставить чіткі строки оплати ці кошти до 7 години ранку і наголошує, що це має бути готівка, яку можна зняти з картки в банкоматі, що знаходиться в лікарні.

«Цей запис я направила особисто депутату Верховної Ради, члену комітету з питань здоров'я нації Ользі Стефанишиній, яка особисто приймала участь у роботі над медичною реформою та доклала максимум зусиль, щоб інформація потрапила до Національної служби здоров'я України (НСЗУ), що займаються проблемами корупції та безпосередньо до їх представника у Черкасах. Також пані Ольга надала інформацію щодо плану дій для всіх у подібних випадках», – зазначає Олена Морозова.

Вона каже, що о 21.30 головний дитячий хірург Черкас зателефонував її сестрі для залагодження конфлікту. «Хоча, чесно кажучи, конфліктом ми це не вважаємо, оскільки це корупція, шахрайство і злочин, спрямований на підрив реформ та довіри людей до влади. Ми не говоримо, що всі лікарні і лікарі такі. Ні! Але окремі особи зловживають незнанням людей щодо реформ, недостатньою інформативністю населення, і продовжують заробляти шалені гроші на людських бідах», – говорить Олена Морозова. І закликає черкащан, якщо хтось в лікарнях у вас вимагає оплатити операцію, придбати миючі засоби, папір, ліки (крім імпортних), або ще щось купити для лікарні, звертатися на гарячу безкоштовну лінію Національної служби здоров'я України за номером 1677, або оформити скаргу на сайті https://moz.gov.ua/zvernennja-dlja-gromadjan

«Запевняємо, це працює! За побори та корупцію в лікарень, які не захотіли усвідомити нові правила життя, будуть відбиратися медичні ліцензії. Від кожного з нас залежить, чи будемо ми підтримувати ці побори, чи будемо боротися з корупцією», – наголошує пані Олена. І додає: в той час, коли почались розбірки в лікарні, той самий анестезіолог мав нахабство взяти 3000 грн. з мами іншої дитини, яку оперували після її племінниці.

«Цинізм зашкалює! Ми оформили скаргу офіційно, чекаємо результат від НСЗУ і впевнені, що він буде. Люди працюють задля покращення нашого життя, а деякі особи своїми діями підривають всі їхні намагання», – констатує Олена Морозова.

І просить черкащан не мовчати у таких ситуаціях та сміливо боротися за свої права.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...