• Головна
  • Українських в'язнів можуть звільнити через COVID-19
амністія
16:15, 8 квітня 2020 р.

Українських в'язнів можуть звільнити через COVID-19

амністія
Українських в'язнів можуть звільнити через COVID-19

Заступник глави Офісу президента Андрій Смірнов виступив за амністію в'язнів, які відбувають покарання за незначні злочини у зв'язку з активним поширенням коронавірусу в країні.

Це спричинило великий резонанс серед українців.

Чи готове до такого кроку Міністерство юстиції України, хто саме може вийти на свободу та що відбувається з в'язнями у світі, в інтерв'ю OBOZREVATEL розповіла заступниця голови Мін'юсту Олена Висоцька:

Українських в'язнів можуть звільнити через COVID-19, фото-1

 "Є два правові механізми, які б дозволяли когось відпустити – це амністія та умовно-дострокове звільнення. Обидва процеси не швидкі, не можна просто якоїсь миті відчинити двері. На це потрібні відповідні законодавчі зміни та рішення суду щодо кожної окремої справи.

Нормативно ми маємо право рекомендувати категорії засуджених, які можуть бути звільнені. Насамперед за віковими ознаками або наявністю хронічних хвороб, які здатні ускладнити перебіг коронавірусу та призвести до летального наслідку.

От над цим ми й працюємо, розробляємо законопроєкти, які могли би бути розглянуті Верховною Радою найближчим часом.

Ми зацікавлені в розвантаженні наших установ, і не лише через коронавірус, а й у рамках реформи пенітенціарної системи. Ми підтримуємо гуманізацію кримінального законодавства щодо розширення та практичного застосування альтернативних мір запобіжного заходу.

Але в будь-якому разі ми не відчинимо двері для усіх категорій засуджених, це не розглядаємо в принципі. Випадки засудження за насильницькі або сексуальні злочини розглядатися не будуть. До речі, як і порушення, спрямовані на зрив боротьби з поширенням COVID-19, як-от кашель на працівників медустанов або крадіжка медичних засобів захисту.

На сьогодні в наших установах жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. Водночас у нас питають, чи є експрестести, чи тестуємо ми засуджених та ув'язнених. Ні, не маємо. Ми працюємо з симптоматикою, і в разі необхідності звертаємося до лікарень МОЗ.

Звільнити ув'язнених, які відбувають покарання за незначні порушення, або тих, у кого закінчується термін позбавлення волі чи є проблеми зі здоров'ям, вже погодилися в декількох європейських країнах, а також Ірані та США." 

Українських в'язнів можуть звільнити через COVID-19, фото-2

«Окремі країни дійсно пішли на звільнення великої кількості укладених під час епідемії. Хтось не зміг їх утримати в місцях позбавлення волі, хтось вважав, що це зменшить кількість заражень вірусом.

Позиція Мін’юсту – ми підтримуємо ідею звільнення засуджених, проте не масового, а в обмеженому і обгрунтованому кількості. Слід вести мову тільки про тих, хто не представляє небезпеки для суспільства », – про це заявив міністр юстиції Денис Малюська.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...