• Головна
  • Українцям загрожує масове безробіття через коронавірус
криза
18:23, 13 квітня 2020 р.

Українцям загрожує масове безробіття через коронавірус

криза
Українцям загрожує масове безробіття через коронавірус

Вже найближчим часом до 500 тис. осіб за різними оцінками можуть залишитися без заробітку, аналізує pogliad.ua.

Карантин в Україні триває вже понад два тижні – з 12 березня 2020 року. За цей час кількість безробітних у нашій державі зросла на близько 500-700 тисяч людей.

Такі дані про темпи зростання безробіття є оцінкою Торгово-промислової палати України. Про це її президент Геннадій Чижиков розповів "Укрінформу".

Він розповів, що безробіття передовсім торкнулося тих людей, які до карантину працювали неофіційно. Таких в Україні було аж близько 3,5 мільйонів.

З цієї кількості 1 мільйон людей – це ті, хто працював на підприємствах, які закрилися чи припинили роботу на карантин. Як наслідок близько 500-700 тисяч людей зараз не мають роботи, – заявив Чижиков.

За його словами, ще до карантину в Україні безробітних було близько 1,5 мільйона людей. Тож зараз цей показник зріс приблизно до 2-2,2 мільйона.

З показником тих людей, які в умовах карантину тимчасово не працюють, ситуація ще гірша. За оцінкою торгово-промислової палати, кількість таких становить близько 4 мільйонів осіб.

Проблеми виникли зокрема через те, що уряд не міг одразу визначитися з термінами карантину. Мовляв, більшість підприємств психологічно готувалися, що 4 квітня повернуться до роботи.

"Через продовження надзвичайної ситуації до 24 квітня багато хто з підприємців ставить питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини – кінця квітня. У середнього і великого бізнесу запас дещо більший – 2-3 місяці", – розповів Геннадій Чижиков.

Карантин через пандемію коронавірусу не тільки тимчасово паралізував частину сфер, а й зруйнував виробничі ланцюжки по всьому світу і спровокував старт нової економічної кризи.

Уже зараз 2 млн осіб тимчасово залишилися без зарплати в Україні. Це працівники тих сфер, які змушені були тимчасово закритися, а своїх працівників відправити у неоплачувану відпустку, розповідає старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. Левова частка не пішла в Центри зайнятості – вони чекають кінця карантину, щоб повернутися на роботу.

"Точних досліджень зараз немає. Думаю, це стосується близько 2 млн осіб, цифра може бути і вища, з урахуванням високого рівня тіньової зайнятості. Коли людина різко втрачає дохід, і це триває протягом двох місяців, без додаткової підтримки це може стати великим ударом ", – каже Лідія Ткаченко.

Приблизно 600 тис. підприємств на час карантину зупинили роботу. Це не тільки кафе і ресторани, а й уся сфера послуг, івент-компанії, туристичні фірми, ринки, салони краси тощо.

Така сама ситуація в більшості країн світу. Але якщо, наприклад, американці можуть розраховувати на істотні грошові виплати і фінансову підтримку від держави, в України грошей на це немає. Крім того, частина українців працювала в тіні і взагалі ні на що претендувати не можуть. 75% заощаджень вистачить аж на місяць.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#криза - безробіття
live comments feed...