• Головна
  • Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликає до глобального припинення вогню на сході України
Припиніть війну!
23:34, 23 травня 2020 р.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликає до глобального припинення вогню на сході України

Припиніть війну!
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликає до глобального припинення вогню на сході України

У час, коли діти та сім’ї на сході України обмежені у пересуванні через поширення COVID-19, посилення обстрілів призвело до численних дитячих жертв та пошкодження шкіл на початку травня. Життя близько 430 000 дітей у зоні конфлікту, який триває вже понад шість років, стало ще нестерпнішим, заявив сьогодні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Шестеро дітей були травмовані вдома внаслідок обстрілів, під які потрапили їхні селища у перший тиждень травня. В одному випадку важкі поранення отримали три маленькі дівчинки: дві сестрички віком 7 та 10 років та їхня 7-річна подруга.

«Я повернувся додому і побачив своїх двох маленьких дочок та їхню подругу, залитих кров’ю, у ванній кімнаті, — розповів батько сестер Олександр гуманітарним працівникам на місці події. — Вони так злякалися, що просто зайшли до ванної кімнати та чекали, поки їх хтось знайде».

Загалом з початку 2020 року жертвами обстрілів стали десятеро дітей. Лише за перший тиждень травня зафіксовано шість випадків. Це вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Також з початку цього року було зафіксовано дев'ять атак на школи, причому п'ять із них — лише в квітні. Під час одного з інцидентів 17-річна дівчина, яка перебувала на подвір’ї своєї школи, отримала поранення осколками. І це попри те, що в листопаді 2019 року Україна стала 100-ю країною — підписантом Декларації про безпеку шкіл, узявши на себе зобов’язання захищати права дітей на освіту під час конфлікту.

Окрім того, через пандемію навчальний рік в Україні завершиться дистанційно, тож багато дітей, які живуть поблизу лінії розмежування — там, де бойові дії найбільш інтенсивні, — не матимуть змоги продовжити навчання через обмежений доступ до інтернету та відсутність необхідного технічного обладнання.

"Після більш ніж шести років нищівного конфлікту діти та родини на сході України гостро потребують миру. Ми закликаємо всі сторони дотримуватися домовленостей про припинення вогню» - заявила Регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликає до глобального припинення вогню на сході України, фото-1

Будьте в курсі подій разом з нами: https://www.4733.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мир війна діти обстріли навчання
live comments feed...