• Головна
  • Центр розвитку креативної економіки, як спосіб втримати молодь від міграції
ЦРКЕ
16:23, 14 червня 2020 р.

Центр розвитку креативної економіки, як спосіб втримати молодь від міграції

ЦРКЕ
Центр розвитку креативної економіки, як спосіб втримати молодь від міграції

Черкащина може стати одним із трьох регіонів в Україні, де реалізують пілотний проєкт — створять Центр розвитку креативної економіки. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Повідомляємо, що за останніми даними аналітичного центру "JWT Intelligence" "покоління Z" не лише активно споживає сучасну культуру, а й саме її виробляє, монетизуючи творчість через Інстаграм і Снепчат. 51% міленіалів стверджують, що вони креативніші за попереднє покоління.

"Світові консалтингові компанії сміливо прогнозують: до 2025 року частка молоді серед зайнятого населення планети становитиме 75%. Це споживачі, які понад усе цінують враження й новий досвід, — те, що в достатку пропонують креативні індустрії", — розповідає експерт з розвитку креативної економіки Анастасія Образцова.

«Розмови про подібний центр в області вже були, але далі ця ініціатива не пішла. Зараз маємо унікальну нагоду таки реалізувати проєкт, адже запит від суспільства є. Переконаний, що багато хто із вас був у подібних центрах за кордоном. І там ви зустрічали багато україномовної талановитої молоді. Яка, на жаль, все більше починає виїздити туди, де є більш комфортні умови для розвитку», — зазначив Роман Боднар.

Яка мета проєкту?

Це спільний проєкт бізнесу, держави та міжнародних партнерів.

Проєкт є некомерційною ініціативою. Його мета — підвищення шансів на успіх талановитої молоді в Україні без еміграції. Учасники проєкту інвестуватимуть в екосистему, яка примножуватиме соціальний капітал області та України в цілому.

Йдеться про усі індустрії та види діяльності, що базуються на інтелекті і творчості: ІТ, виробництво, медіа, різні види мистецтва, надання інтелект-містких сервісів та ін.

У Центрі будуть навчати та консультувати молодь у таких сферах як інформаційні технології, програмування, підприємництво, мистецтво перемовин та презентації, командна робота та і. А також надання сучасної підприємницької інфраструктури для молоді (коворкінги, клаб-офіси, платформа для мікровиробництв) на доступних умовах.

На Черкащині попит на відповідні послуги та можливості є. Але на сьогодні він латентний… Однозначно, молодь зацікавлена гідно заробляти власним інтелектом і талантом без еміграції, що якраз можливо в сфері креативної економіки. Тому послуги будуть затребуваними на ринку. Це підтверджують численні переговори із представниками цих галузей в області.

Реалізація проєкту планується на базі будівлі “Політпросвіти” — Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

Детальніше про фінансування.

Витрати місцевого бюджету на реалізацію проєкту складатимуть до 5-и млн грн. Це розробка та експертиза проєктно-кошторисної документації, підтримку діяльності комунального підприємства на підготовчій стадії реалізації проєкту.

Капітальні вкладення у реконструкцію/реновацію об’єкту за орієнтовними попередніми оцінками складуть до 147-и млн грн. Важливо, що інвестиції залишатимуться на балансі комунального підприємства – державного партнера.

Вкладення приватного партнера, донорів та міжнародних організацій (соціальні імпакт-інвестиції) на операційній стадії проєкту в горизонті 5 років очікуються в обсязі понад 30 млн грн.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молодь креативна економіка
live comments feed...