• Головна
  • НАТО визнало Україну партнером розширених можливостей
НАТО
09:28, 16 червня 2020 р.

НАТО визнало Україну партнером розширених можливостей

НАТО
НАТО визнало Україну партнером розширених можливостей

Цей статус збільшить доступ Україні до програм посилення оперативної сумісності Збройних сил України з військами НАТО.

НАТО надало Україні статус партнера розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP). Це рішення у п’ятницю, 12 червня, ухвалила Північноатлантична рада, повідомили у пресслужбі Альянсу. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією та Йорданією.

“Це рішення визнає значний внесок України у місії НАТО, а також демонструє відданість Альянсу своїм партнерствам, незважаючи на пандемію COVID-19”, – заявила речниця НАТО Оана Лунгеску.

Програма розширених можливостей є частиною ініціативи НАТО, спрямованої на посилення оперативної сумісності військ її країн-учасниць з силами НАТО. У пресслужбі Альянсу нагадали, що Україна брала та продовжує брати участь у операціях НАТО, зокрема в Афганістані та Косові, а також у його навчаннях. “Держави-члени НАТО високо оцінюють цю участь, яка демонструє відданість України євроатлантичній безпеці”, – зазначили в Альянсі.

У пресслужбі додали, що статус EOP дозволить Україні користуватися спеціально розробленими можливостями для підтримки ефективності цієї участі.

“Це включає розширений доступ до програм посилення оперативної сумісності та до навчань, а також активніший обмін інформацією”, – уточнили в НАТО.

Водночас у Альянсі наголосили, що статус партнера розширених можливостей не означає жодних кроків у напрямку до членства України в НАТО.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#партнер розширених можливостей
live comments feed...