Смілянський євроклуб ліцею "Лідер" переміг у всеукраїнському конкурсі

Євроклуб “Ми – разом” смілянського ліцею “Лідер” переміг у всеукраїнському конкурсі проєктів від Представництва ЄС. Завдяки проєкту під назвою “Climate Change Challenge” смілянські євроклубівці хочуть не лише розповісти жителям регіону більше про негативний вплив змін клімату на життя людей, а й зробити маленький крок для вирішення цієї проблеми, ставши прикладом для решти.

Цьогоріч євроклуб “Ми – разом” відзначає своє 10-річчя. За цей час євроклубівці встигли реалізувати низку проєктів, серед яких і міжнародні. За останні роки члени євроклубу встигли побувати на Кіпрі, в Мальті,  Угорщині, Польщі, Німеччині. Левова частина проєктів стосувалися екології.

– Проєкт щодо кліматичних змін я хотіла втілити вже давно. Тема екології – моя улюблена. Реалізувати проєкт хотіли ще весною, але пандемія внесла свої корективи, – розповідає очільниця євроклубу “Ми – разом” Тетяна Ярмиш.

Про що проєкт?

Реалізація проєкту передбачає кілька етапів. Зокрема, разом зі смілянськими лісниками школярі планують висадити дерева, щоб збільшити лісистість регіону. Окрім того, в ліцеї хочуть провести дні без м’яса та тиждень без пластику.

– Ідею днів без м’яса ми вже обговорили з нашою їдальнею. Будемо замінювати м’ясо овочами та бобовими, їх у нас дуже багато, – говорить пані Тетяна. – Щодо тижня без пластику – це тема широка, тут море ідей. Хочемо домовитися тиждень не купувати воду у пластикових пляшках, будемо з еко-чашками приходити. Ще одне правило – не завертаємо нічого у пластикові пакетики.

За її словами, ще одна велика мета проєкту – активне інформування населення.

– Ми створюватимемо лепбуки та інші інформаційні матеріали, де розповідатимемо, чому проєкт важливий, до чого можуть призвести кліматичні зміни. Аудиторія – не лише школярі, а і їхні батьки, жителі мікрорайону, де розташований наш навчальний заклад, – зазначає Тетяна Ярмиш.

Минулоріч євроклуб уже подавався на конкурс. Проте тоді виграти не вдалося. Цього року сміляни знайшли партнерів – євроклуби з Бердичева, Чернігова та Черкас. Це допомогло не лише перемогти, а й масштабувати проєкт.

Втілити члени євроклубу планують уже восени. Нині ж ведуть перемовини із адміністрацією ліцею, лісництвом та іншими партнерами. 

Правила конкурсу

Конкурс проєктів євроклубів проводять в Україні вже третій рік поспіль. Він відбувається у межах проєкту “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”, що є ініціативою Представництва Європейського Союзу. У нашій країні ініціативу реалізують “Фундація «Відкрите суспільство»” та ГО “Молодіжна Альтернатива”.

За словами координаторки проєкту “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні” Ірини Диби, у перший рік існування конкурсу організатори визначили 10 переможців, минулоріч їхня кількість зросла до 20. Цьогоріч же комісія визначила 24 найкращі проєкти. Втілити їх євроклуби мають до 15 листопада 2020 року. Тема цьогорічного конкурсу – “Прямуючи до ЄС, змінюємо Україну”.

Пані Ірина говорить, що щороку якість проєктів, поданих учасниками, зростає. Це, зокрема, пов’язано з навчанням у вигляді вебінарів, які проводять організатори для учасників.

У 2020-му на участь надійшла 51 заявка. Переможці отримають фінансову, сувенірну та менторську підтримку.

– Ми не робили надскладних умов для участі, оскільки переважно проєктні заявки готують вчителі та євроклубівці. Для нас важливо, щоб тема проєкту стосувалася питань євроінтеграції. Також перевагою є залучення до реалізації проєкту євроклубів з інших міст, – пояснює Ірина Диба.

Довідка

Перші євроклуби в Україні з’явилися в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. Їхня головна ціль – інформування і просвітництво молодих людей про Європейський Союз.

Євроклуби створюють при школах, університетах, молодіжних та громадських організаціях, серед працюючої молоді переважно як неформальні об’єднання. Проте частину реєструють і згідно з українським законодавством як неурядові неприбуткові організації.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

перемога конкурс ми разом сміла лідер ліцей євроклуб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Політика
Минає останній тиждень перед місцевими виборами. Наразі Смілянська територіальна виборча комісія отримує виборчі бюлетені. Вже у спеціальній опечатаній кімнаті знаходяться бюлетені для голосування за депутатів Черкаської обласної ради. Про це проінформувала ТК Сміла-ТВ. Вчора вночі підприємець, з яким уклали договір на виготовлення бюлетенів, разом із членами ТВК привезли бюлетені для виборів міського голови Сміли та депутатів міської ради. На жаль, при тр...
Суспільство
Якщо органи соціального захисту отримають інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати комунальних послуг, в тому числі послуг ОСББ, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що наразі становить 340 грн., житлова субсидія призначатися не буде. Про це інформує Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради.  За наявності заборгованості, жит...
Новини компаній
Осінь – це ідеальний час, щоб піклуватись про власне здоров’я, зміцнити імунітет та підвищити захисні сили організму. Аби почувати себе на всі 100% та звести до мінімуму сезонні захворювання. Чи знали Ви, що Ваш організм щоденно отримує чималу дозу шлаків та токсинів, які, відкладаючись в організмі, отруюють його та провокують різні захворювання. Додайте до цього проблеми з екологією, щоденні стреси та перевтому, які б’ють по нервовій системі. Все це в ком...
податкова інформує
Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з метою покращення роботи в напрямку протидії корупції, вжиття дієвих заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних правопорушень, виявлення злочинів у сфері службової діяльності серед працівників, відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС області здійснюється постійний контроль щодо упередження неправомірних дій та бездіяльності, вчинення можливих...
податкова інформує
Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області інформує платників податків, що відповідно до п. 44.2 ст. 42 Податкового кодексу України від        02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.  Так, підпунктом 134.1.1 п. 134...
податкова інформує
Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області  повідомляє платників податків, що відповідно до п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік. Зокрема, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (крім податк...
податкова інформує
Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків, що відповідно до п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755–VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб’єкти господарювання, зокрема, фізичні особи – підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім розд...
податкова інформує
Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області  інформує платників податків, що відповідно до абзацу першого п.п. 2 п. 11.18 розд. ХI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588), фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявно...
податкова інформує
Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків , що згідно з п. 93.1 ст. 93 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) майно платника податків звільняється з податкової застави з дня: - отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користува...