• Головна
  • Які професії в області мають найбільший попит?
центр зайнятості
15:03, 1 липня 2020 р.

Які професії в області мають найбільший попит?

центр зайнятості
Які професії в області мають найбільший попит?

Протягом січня-травня роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність  14,7 тис. вакансій, що на 26,9% менше, ніж у січні-травні 2019 року.За видами економічної діяльності: 42,1% вакансій пропонується у сільському господарстві, 14,8% на підприємствах та установах переробної промисловості, 11,6% – в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед тактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, в’язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів,  трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) котельної, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  агрономів,  економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 червня 2020 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 943 вакансії. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,4 тис. грн (на 1 червня 2019 року 5,5 тис.  грн), у 79,5%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 7,9 тис. грн, для професіоналів  7,1 тис. грн,  для фахівців – 6,3 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом  6,9 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин майже 7 тис. грн, для  кваліфікованих працівників сільського господарства 6,1 тис. грн,  для технічних службовців – 5,2 тис. грн, для працівників найпростіших професій  – 5,8 тис. грн, для працівників торгівлі та послуг понад 5 тис. грн

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 червня пропонується у вакансіях для  бригадира на дільницях основного виробництва 18 тис. грн,  головного металурга 16,1 тис. грн, начальника відділу, завідувача лабораторії по  15 тис. грн, машиніста тепловоза 14,7 тис. грн, майстра з ремонту устаткування (промисловість) 14,6 тис. грн,  монтажника технологічного устаткування та пов’язаних з ним конструкцій 14 тис. грн, командира взводу,  інспектора прикордонної служби, музиканта по 13 тис. грн

Станом на 1 червня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 22,5 тис. осіб, що на 46%  більше, ніж на цю дату 2019 року. Всього протягом  січня-травня 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 35,1 тис. безробітних громадян, що на 11,7% більше, ніж у січні-травні 2019 року.

Станом на 1 червня 2020 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 24 безробітних (станом на 1 червня 2019 року 10 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сфері  фінансової та страхової  діяльності (321 особа),  найменше в  переробній промисловості, водопостачанні; каналізації, поводження з відходами  (по 12 осіб).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед   законодавців, державних службовців, керівників (55 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (14 осіб).

Будьте в курсі подій разом з нами: 4377

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакансії професії Смілянщина
live comments feed...