• Головна
  • Сьогодні відзначаємо День сім'ї в Україні
09:09, 8 липня 2020 р.

Сьогодні відзначаємо День сім'ї в Україні

Сьогодні відзначаємо День сім'ї в Україні

День сім'ї в Україні святкують 8 липня. Це свято почали відзначати з 2012 року. А присвячене воно, у першу чергу, любові, взаєморозумінню, гармонії і вірності.

День сім'ї історія.

День сім'ї, любові і вірності, який святкується 8 липня, присвячений до Дня пам'яті святих Петра і Февронії – покровителів сім'ї і любові в православ'ї.

Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол в 1203 році. За декілька років до цього князь Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сновидінні князеві було відкрито, що його може зцілити Февронія, дочка "древолаза-бортника", який здобував дикий мед. Вона жила в селі Ласкаве в Рязанській землі на Русі.

Февронію слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і уміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою, мудрою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися з нею після зцілення.

Февронія зцілила князя, проте він не додержав свого слова. Хвороба поновилася, а Февронія знов вилікувала його і таки вийшла за нього заміж.

Коли Петро успадковував престол, бояри не захотіли мати княгиню з простого люду, заявивши йому: "Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром".

Тоді пара на човні відплила по Оці і почала жити простим життям, насолоджуючись тим, що вони разом.

У Муромі ж почалися міжусобиці і вбивства за престол. Тоді бояри схаменулися, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра.

Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян. В похилих роках князь і княгиня прийняли чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія. Вони хотіли померти в один день і заповіли покласти їх тіла в одній труні, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменю з тонкою перегородкою. Так і сталося – вони померли в один день і годину – 25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.

Сьогодні відзначаємо День сім'ї в Україні, фото-1

Примітка: існує також і Міжнародний день сім'ї, який святкується 15 травня.

Указ президента "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011-го. Цю дату відзначають тільки в Україні.

У світі ж є День сім'ї, який більшість країн відзначає 15 травня – ця дата встановлена Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році.

Як відзначити день сім'ї, любові й вірності?

Обов'язково обійміть і поцілуйте членів своєї великої або маленької сім'ї, скажіть їм теплі слова любові і поваги, поділіться з ними своїми почуттями і відчуйте їх важливість для вас. А якщо у цей день ви знаходитесь далеко один від одного, то обов'язково надішліть привітання та листівки з днем сім'ї всім рідним і близьким. У цей день намагайтеся приділити більше уваги своїм рідним і подарувати радісні емоції.

Сьогодні відзначаємо День сім'ї в Україні, фото-2

Ви також можете провести День сім'ї незвичайним способом.

Пропонуємо вам кілька варіантів:

– поміняйтеся ролями: нехай ваші діти спробують побути батьками, а ви – дітьми (тільки не забудьте встановити правила);

– виконайте список бажань – складіть його всією родиною і за один день намагайтеся втілити якомога більше;

– влаштуйте квест з незвичайним маршрутом, поділіться на команди;

– приготуйте спільну вечерю, поділивши між собою обов'язки.

У будь-якому випадку цей день – лише привід провести час з сім'єю по-особливому. Даруйте щасливі миті рідним щодня, без лімітів і бережіть своїх близьких та будьте в курсі подій разом з нами: Сайт м. Сміли 4733.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...