• Головна
  • Лісівники заготовлюють саджанці методом живцювання
лісгосп
10:17, 11 липня 2020 р.

Лісівники заготовлюють саджанці методом живцювання

лісгосп
Лісівники заготовлюють саджанці методом живцювання

Смілянський лісгосп – підприємство багатограннє, з особливим баченням та підходом до лісогосподарської справи. Тут не тільки займаються охороною лісу, створенням лісових культур, їхнім доглядом, заготівлею деревини, успішно впроваджують у виробництво сучасні технології, а й активно розвивають інші напрямки. Серед них - вирощування декоративного посадкового матеріалу. - кажуть самі лісівники

88 нових видів дерев з'явиться на прилавку лісгоспу, особливо люди люблять туї, ялини та ялівці різних видів, самшит, вейгела, тис ягідний, катальпа, барбарис різних гібридів, дейція, жасмин, магнолія, форзиція, хризантеми, аронія, гібіскус, спірея, тцуга канадська та багато інших.

Зараз лісівники заготовлюють та будуть саджати зелені живці. Адже розмноження живцями дозволяє берегти дерева та отримувати багато цінних декоративних порід. Також це дозволить виконати план вкорінення. Для цього потрібні відрізки погонів поточного року, що почали дерев'яніти, довжина яких 5-7 сантиметрів з 2-3 листочками.

Зелене живцювання - вважається найбільш економічно вигідним і ефективним способом розмноження, навіть якщо треба відразу і багато дерев. 

Наразі на підприємстві заготовлюють хвойні та листяні породи. Працівники планують заготовити у цьому році 50,6 тис. штук декоративних порід.

Процес цей надзвичайно клопіткий і потребує терпіння. Спочатку підготовлені живці замочують у розчини стимуляторів коренеутворення, потім висаджують у парники і лише через рік лісівники можуть висадити живець у горщик чи у розсадник.

Наступні 3-5 років рослини доглядають, поливають та підживлюють. Після чого вони стають повноцінними саджанцями, які направляють до Центру реалізації декоративного посадкового матеріалу Смілянського лісгоспу. Саме там саджанці продаються.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#саджанці лісгосп сміла
live comments feed...