• Головна
  • День бухгалтера. Історія та цікаві факти про свято
день бухгалтера
09:49, 16 липня 2020 р.

День бухгалтера. Історія та цікаві факти про свято

день бухгалтера
 День бухгалтера. Історія та цікаві факти про свято

16 липня 2020 року в Україні відзначають професійне свято - День бухгалтера.

Дата свята була обрана на честь прийняття Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні 16 липня 1999 року і затверджена як День бухгалтера 18 червня в 2004 році.

Крім того, фахівці відзначають ще одне професійне свято - Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day) щорічно 10 листопада. Це свято часто називають Днем бухгалтера (Accountant's Day). Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, незважаючи на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів.

День бухгалтера: історія свята

Коли день бухгалтера? Вибору дати міжнародного свята послужило подія кінця 15 століття - 10 листопада 1494 року в Венеції була опублікована книга Луки Пачіолі Все про арифметику, геометрії і пропорції (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita). У ній автор спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав книги називалася Про рахунках і інших записах і містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції. Тому 10 листопада стало відправною точкою для святкування Міжнародного дня бухгалтера.

День бухгалтера в Україні

18 червня в 2004 році була затверджена дата святкування Дня бухгалтера України - 16 липня. Незадовго до цього, в 1999 році, як раз з 16 липня, закон Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні став чинним. Тому українські бухгалтери відзначають професійне свято кілька разів на рік.

День бухгалтера: традиції

У багатьох компаніях привітання бухгалтерів стало доброю традицією. Наприклад, в США роботу кращих фахівців обов'язково заохочують грошовою премією або цінним подарунком. У різних компаніях часто дарують бухгалтерам тематичні сувеніри, організовують фуршети.

Цікаві факти про бухгалтерів

1. Як свідчить історичний факт, першою посадовою особою, яка одержала звання бухгалтера, був Христофор Штехер - діловод Инсбрукском рахункової палати. До цього представників даної професії називали писарів.

2. На сьогодні співвідношення жінок і чоловіків в бухгалтерській професії - приблизно 80% на 20% на користь жінок.

3. Через помилок і неточностей податкового законодавства США в період з 1998 по 2005 рік дві третини американських і 68% іноземних компаній, що працюють в США, взагалі не сплачували жодних податків - причому абсолютно офіційно і легально.

Сайт 4733 щиро вітає всіх працівників бухгалтерії із професійним святом! Та бажає у першу чергу наснаги!

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день бухгалтера привітання Сміла

Коментарі

Оголошення
live comments feed...