• Головна
  • Малосмілянський кар'єр - або оазис біля Сміли
Малосмілянський кар'єр
11:42, 19 липня 2020 р.

Малосмілянський кар'єр - або оазис біля Сміли

Малосмілянський кар'єр
Малосмілянський кар'єр - або оазис біля Сміли

Більш мальовничого, красивого і унікального місця на всій території України, напевно, більше не знайти. Сюди на відпочинок, особливо в теплий період часу, їде величезна кількість туристів. Відносна близькість до цивілізації, наявність під'їзних шляхів, неймовірно чиста вода, незвичайний ландшафт, природа і маса інших особливостей приваблює сюди все більше число відвідувачів. 

Якщо ви шукайте озеро з чистою водою бірюзового кольору - то обов'язково варто відвідати це місце. Найчастіше сюди приїжджають відпочиваючі з усієї країни і ближнього зарубіжжя.

Цікаво, що фактично водойма утворилася на місці колишнього гранітного кар'єру, який після однієї з невдалих розробок був повністю затоплений.

Вперше роботи на даному родовищі почали проводитися в 1954 році. Як пізніше з'ясувалося, реального запасу цінного каменю виявилося в рази менше ніж вони розраховували. Крім цього, додаткових незручностей і витрат, доставляли постійно б’ючі з надр підземні води, які потрібно було відкачувати. В даний час берег малосмілянського кар'єру покритий численними рослинами, що перетворили, колись бурхливе виробництво, в повноцінний оазис. 

Місцями глибина озера сягає 70-80 метрів. Згідно з деякими дослідженнями встановлено, що щорічно відбувається підняття рівня води до 60 мм. Вчені довели, що прозаїчним походження місцевого ландшафту назвати не можна. Існують теорії, за якими близько 40 мільйонів років тому раніше на цьому місці вивергався вулкан, після чого, в з'явившомуся кратері утворилася вода. Слід зазначити, що озеро не замерзає навіть при значних мінусових температурах, що також дає привід згадати про його вулканічне походження.

В результаті багатьох досліджень на узбережжі були знайдені Стародавні предмети людей первісно-общинного ладу. Є теорії, что все підніжжя, на той час вже згасаючого, вулкана було заселено людьми. З огляду на те, що ніякої небезпеки фактично не існувало, його тепло використовувалося в побутових цілях.

Чим зайнятися в малосмілянському кар'єрі 

Сюди приїжджають, перш за все, з метою відпочити, воз'єднатися з природою, насолодитися місцевими краєвидами та ландшафтом.

Це відмінний вибір для одноденної поїздки, прогулянок по кам'яних горбах і пологих схилах. Більш цікавого і захоплюючого варіанту для здійснення фото і відео зйомки з унікальними пейзажами придумати просто неможливо.

Є маса спеціальних точок, звідки відпочиваючі люблять пострибати у воду, тим більше що глибина водойми це робити дозволяє. У літній період сюди приїжджають на пляжний відпочинок.

Слід зазначити, що вода досить добре підтримує масу тіла, що дозволяє людям швидше освоїти техніку плавання. Нерідко на кар'єр приїжджають туристи з наметом, організовуються кемпінги. Наявність декількох місць зі стрімкими урвищами стають справжньою знахідкою для скелелазів.

Це гарне рішення для того, щоб поспілкуватися з друзями, рідними людьми, знайомими, посмажити шашлик або просто посидіти на березі озера і привести свої думки в порядок.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Малосмілянський кар'єр Сміла
live comments feed...