• Головна
  • Погода у області дозволяє роботу на полях, але просять не палити стерню
погода
10:59, 21 липня 2020 р.

Погода у області дозволяє роботу на полях, але просять не палити стерню

погода
Погода у області дозволяє роботу на полях, але просять не палити стерню

Майже вся Європа знаходиться у сухому повітрі - передають у обласному гідрометцентрі, тому і у області СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ сонячна, суха, маловітряна та комфортна погода. Температурний фон в межах кліматичної норми на цей час, денні максимуми 27-29°, тобто спеки, яка завжди випробовує нас на міцність,  немає. І це добре! ПОГОДНІ УМОВИ КОМФОРТНІ як для відпочинку, так і для різноманітних робіт.

ТРИВАЄ ЖНИВНА КАМПАНІЯ. Завдяки температурним контрастам, а саме спекотним дням та прохолодними ночам, виникають рясні ранкові роси, які підтримують цілком задовільний стан сільгоспкультур, проте заважають виходу комбайнів на поля у ранкові години. 

У КУКУРУДЗИ завершився критичний період до споживання вологи. За результатами останніх досліджень наших агрометеорологів, які проводяться на тестових полях області, вже почалося цвітіння волоті та качана. Найближчими днями сильної спеки, яка б завадила процесам опилення цієї культури, в регіоні не чекаємо. Проте, у східній частині області вологозапаси – у метровому шарі лише 38 мм, що може негативно вплинути на формування початків та утворення зерна.

ЗА ПРОГНОЗОМ, новий тиждень у області починається зі спеки. Після перепочинку стовпчики термометрів місцями знову подолають 30º позначки. Причиною такого зростання температури є тривале домінування поля підвищеного тиску. Малохмарне небо та сухе повітря допомагають сонячним променям форсувати денний прогрів.

Однак, візит ЛІТНЬОЇ СПЕКИ БУДЕ КОРОТКИМ. У ЧЕТВЕР до нашого регіону надійде більш прохолодна повітряна маса, тому температура повітря знизиться на 2-3º. За попередніми розрахунками, на НАСТУПНИХ ВИХІДНИХ очікуються грозові дощі.

ПОГОДНІ УМОВИ робочого тижня сприятимуть проведенню жнивної кампанії в області. Аграріям необхідно ЕФЕКТИВНО СКОРИСТАТИСЯ періодом погожої погоди. 

Поряд із цим, ПОКАЗНИК ГОРИМОСТІ в лісах швидко зростає  до небезпечних та стихійних значень, тому слід пам’ятати про заборону спалювання стерні, пожнивних залишків, розведення багать на полях, де жнива закінчилися. Спалювання стерні та залишків соломи веде до забруднення повітря залишками горіння, вигорання прилеглих лісосмуг.

Температура води у Кременчуцькому водосховищі 23,5º відмічається цвітіння синьо-зелених водоростей, тому для купання і відпочинку слід ретельніше підбирати місця.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жнива область сміла погода

Коментарі

Оголошення
live comments feed...