• Головна
  • Третій день мітингу. Чого ж домоглися працівники медицини?
медики протест
15:35, 29 липня 2020 р.

Третій день мітингу. Чого ж домоглися працівники медицини?

медики протест
Третій день мітингу. Чого ж домоглися працівники медицини?

Сміла.ЮА тримає нас у курсі подій під міськрадою. Наразі, після досить масового мітингу медиків, їхній скандувань: «Зарплату! і Ганьба!» до мітингувальників все ж таки вийшов мер міста Олексій Цибко.

Його слова прозвучати так: відділ охорони здоров’я треба скоротити. Адже у відділі нараховується 51 штатна одиниця. На зарплату їм треба близько 4 млн грн у рік з бюджету. В Черкасах і в Умані в аналогічних відділах охорони здоров’я працює 2-3 особи.Міський голова вважає, що партії ВО «Свобода» та ВО «ЧЕРКАЩАНИ» є заколотниками мітингу. Насправді гроші на зарплати медикам і на пільгові ліки у бюджеті є. Залишається лише це питання про фінансування медицини внести у порядок денний 122-ої сесії міської ради.

Начальник фінуправління Галина Сватко та начальник юридичного відділу Андрій Журіда підтвердили слова Цибка. Проекти рішень сесії вже готові – залишається лише зібрати сесію і щоб депутати проголосували за це рішення. Міський голова сказав, що усвідомлює, що його рішення про скорочення відділу охорони здоров’я – "непопулярне". Також виправдовується, каже, що поважає заслуги всіх досвідчених медиків, які мають понад 40 років стажу, але їм треба готувати молодих спеціалістів і уступати місце молодим сучасним лікарям.

Новий начальник відділу охорони здоров’я Сергій Юрчик мовчав.

Потім представники влади просто покинули медиків, мітинг продовжився у форматі відкритого мікрофона, коли всі бажаючі підходили і говорили свої думки.

Спершу виступила депутат-свободівець Ольга Дериземля. Вона сказала, що депутати не ховаються за спинами медиків, а хочуть налагодити справи у місті. Депутатка нагадала про те, як ще 24 квітня, коли тільки почалась перша заборгованість авансу для медиків, депутати у складі 19 осіб відразу написали звернення до міського голови. Але тоді частину депутатів побили, простягали руки, погрожували закатати в полі трактором… Тоді міський голова не послухав думку обранців. Тож тепер міські депутати не хочуть через сесію прикривати кримінальні справи, які натворив міський голова. Тому не йдуть йому на зустріч.

Її підтримав колега депутат Володимир Салов, який теж розкритикував ситуацію у місті і повну розруху у всіх сферах.

Далі виступали медики, працівники охорони здоров’я, небайдужі громадяни, навіть вчителька-переселенець із Донецької області. Вона російською мовою звернулась до жителя Донецької області Павла Смолікова, щоб він не ганьбився, звільнився і поїхав геть, бо, очевидно, українською мовою він цього не розуміє. 

Депутат Юрій Кредзинський сказав, що опозиційна більшість не буде голосувати за скорочення медичної галузі. «У пана Цибка аж 4 заступника! - це чотири бєздєльніка, яким міський голова самочинно виписує премію, без рішення сесії і міськвиконкому. Є такі керівники, як Смоліков - самозванець, як Осейко – яка немає ні кабінету, ні стола, ні стільця. Просто отримує заробітну плату ні за що! Що вони роблять? Нічого! А гроші отримують! Тож скорочувати медиків ми не дамо! Хай влада сама себе скорочує!» - сказав Юрій Кредзинський.Цікавими, розумними та актуальними були виступи лікарів та медсестер. Загалом людини обурені руйнуванням медичної галузі, негативним ставленням до медиків і натомість надмірними преміями міської влади.Мітинг продовжується.

У підсумку – всі чекають завтрашню сесію міської ради, яка відбудеться З0 липня о 15.30 у сесійній залі Будинку рад. Це буде 19 спроба провести пленарне засідання 122-ї сесії міської ради.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медики Сміла мітинг

Коментарі

Оголошення
live comments feed...