• Головна
  • На одній із птахофабрик області масово гинула птиця, причини встановлено
загибель птиці
11:13, 30 липня 2020 р.

На одній із птахофабрик області масово гинула птиця, причини встановлено

загибель птиці
На одній із птахофабрик області масово гинула птиця, причини встановлено

18 липня 2020 року в одному з господарств у Черкаській області була зафіксована масова загибель птиці.

Держпродспоживслужба відібрала від загиблої птиці зразки й направила їх до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи для виключення грипу птиці та хвороби Ньюкасла. Як вказано у звіті про результати дослідження патологічного матеріалу від 19 липня 2020 року, РНК збудників хвороби Ньюкасла та пташиного грипу в надісланому матеріалі не виявлено. Про це повідомила Держпродспоживслужба на своєму веб-сайті.

19 липня 2020 року вся загибла птиця в кількості 24294 голів під контролем Держпродспоживслужби відвантажена до однієї з філій Укрветсанутильзаводу для утилізації.

Ймовірним фактором, який призвів до масової загибелі птиці, було відключення системи вентиляції в пташнику.

Небезпечні хвороби птиці

Хвороба Ньюкасла

Це найбільш поширена хвороба курей, особливо тих, що живуть у приватних господарствах. Збудником є вірус, який переноситься перелітними птахами і розповсюджується через повітря з подвір’я на подвір’я.

Ознаки. Лихоманка, сонливість, скуйовджене пір’я, слиз із дзьоба, звук клекотання при вдиху, кашель, коньюктивіт, чхання. Пізніше з’являється пронос, іноді з кров’ю. У багатьох птахів (особливо молодняка) настає параліч ніг, крил, скручування шиї.

Профілактика. Ефективних засобів лікування від хвороби Ньюкасла немає. Єдиний засіб захистити птицю від цієї страшної хвороби – це своєчасна імунізація всього поголів’я сучасними вакцинами, зареєстрованими в Україні. Вакцинацію можна робити лише здоровій птиці, інфікована від цього загине.

У Генічеському районі активно проводиться планова імунізація птиці від хвороби Ньюкасла. Через три тижні після вакцинації в кожному населеному пункті району здійснюють відбір проб крові для дослідження на напругу імунітету від цієї хвороби.

Хвороба Гамборо

Особливо небезпечна для молодняка до 40-денного віку (дорослі кури на неї не хворіють). Смертність – до 30-40%. Вірус сильно пригнічує імунітет, внаслідок чого після хвороби Гамборо часто настає так звана вторинна інфекція. Найчастіше це колібактеріоз, викликаний ешеріхією колі. Другого удару кури ,зазвичай, не витримують і гинуть.

Ознаки. Одна з перших – діарея. Птиця пригнічена, постійно сідає, ховає ноги під себе, тре голову, відмовляється від корму та води. Пір’я скуйовджене і брудне, особливо навколо клоаки.

 Профілактика. Вакцинація проводиться за інструкцією до конкретної вакцини.

Інфекційний бронхіт

Достатньо поширений вірус, який передається водоплавними і перелітними птахами. При цьому самі качки та гуси на нього не хворіють, а є лише переносниками. Великого падежу птиці інфекційний бронхіт не приносить, але загалом дошкуляє господареві: яйця можуть бути без шкаралупи, у курей старшого віку уражається яйцепровід, молодняк погано росте тощо.

Ознаки. Ускладнене дихання, нежить, хрипи, кашель. У несучок захворювання призводить до значного збою у відкладенні яєць.

Профілактика. Вакцинація проводиться у два етапи: у першу добу у вигляді спрею і на 10 добу препарат випоюють. Існує також комбінована вакцина, що використовується для профілактики всіх вище названих хвороб.

Хвороба Марека

Загрожує лише курам-несучкам: вірус, який потрапляє в організм у віці 1 дня, вражає нервову систему після 60-80 дня. Птиця починає худнути і помирає.

Ознаки. Кульгання, покручені кігті, ураження очей, зміна кольору райдужки на сірий, втрата апетиту, задишка, параліч крил і ніг. Вже після смерті виявляються пухлини в кишківнику, печінці, статевих залозах.

Профілактика. Вакцинація у першу добу, ще в інкубаторі. Її вистачає на все життя. Потрібна лише батьківським зграям, які живуть довго.

Лікування

Зазвичай при лікуванні пташиних хвороб використовують антибіотики широкого спектру дії на основі енрофлоксацину. Вони не позбавляють від вірусів, проте рятують від бактерій (сальмонели, ешерихії колі та інших), які розвиваються на тлі хвороби в заслаблому організмі. При всіх названих хворобах також необхідна підтримка вітамінними препаратами

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#птахофабрика область масова загибель птиці

Коментарі

Оголошення
live comments feed...