• Головна
  • В Черкаській області 144 власники транспортних засобів сплатили майже 2,6 млн гривень транспортного податку
податкова інформує
10:25, 7 серпня 2020 р.

В Черкаській області 144 власники транспортних засобів сплатили майже 2,6 млн гривень транспортного податку

податкова інформує

Смілянське управління Головного управління ДПС у Черкаській області інформує майбутніх власників транспортних засобів, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають податковому органу за місцем реєстрації транспортного засобу декларацію за встановленою формою.

На відміну від юридичних осіб, громадяни не обчислюють суму транспортного податку, їм податкові органи до 1 липня звітного року надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату з обрахованою сумою податку та із зазначенням платіжних реквізитів для сплати.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Якщо громадянин придбав транспортний засіб протягом року, то податок сплачуватиметься ним починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Податковий орган надішле податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується у строки сплати податку: фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.Юридичні особи – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

У 2020 році підлягають оподаткуванню транспортним податком легкові автомобілі з 2015 року випуску (включно), вартість яких становить понад 1 771 125 гривень (375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, розміщений на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Із вказаним переліком можна ознайомитись за посиланням https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA.

В Черкаській області налічується 102 юридичні особи – платника транспортного податку, ними задекларовано у 2020 році майже 2,1 млн грн податку. Станом на 1 серпня 2020 року такими платникамисплачено майже 1,9 млн гривень.

Фізичним особам, власникам транспортних засобів у 2020 році сформовано та направлено 42 податкових повідомлення-рішення на 1083,3 тис грн, ними, станом на 1 серпня п.р. сплачено 669 тис грн податку.

Нагадуємо, про нові норми в оподаткуванні реалізації транспортних засобів встановлених Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».Зокрема, внесено зміни до статті 173 Податкового кодексу України, яка регулює порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна.

Громадяни, які отримують дохід від реалізації першого на рік об’єкта рухомого майна (транспортного засобу) оподатковується, як і раніше податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою, дохід від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкту рухомого майна оподатковується за ставкою 5 %, а дохід від продажу третього та наступних об’єктів рухомого майна, отриманий протягом року, оподатковується  за ставкою 18 %.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...