• Головна
  • У Смілі ліквідуватимуть аварійні дерева
ліквідація дерев
10:24, 19 серпня 2020 р.

У Смілі ліквідуватимуть аварійні дерева

ліквідація дерев
У Смілі ліквідуватимуть аварійні дерева

У Смілянській міській раді виносилось на порядку денному питання про ліквідацію старих аварійних дерев, які можуть травмувати та нанести шкоди майну і тваринам.

Тому було прийнято рішення надати дозвіл на утилізацію пошкоджених дерев у кількості – 32 (сухостою). Про це нам розказали на Сміла.ЮА.

Згідно «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» розділу 9 «Догляд за об’єктами благоустрою зеленого господарства» пункту 9.1.12:

Аварійне дерево – це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.

Кронування дерев – це обрізка зламаних, засихаючих гілок з метою омолодження дерев, покращує не тільки внутрішній стан дерева, але і естетичний вигляд. Кронування проводять з жовтня до квітня (після листопаду до початку руху соку).       

Кронування застосовують також у випадках коли крона аварійна або несе загрозу:

-         крона дерева лежить на даху споруди;

-         крона дерева заплутана в електричних лініях;

-         крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпеку падіння;

-         якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.

Згідно пункту 9.1.11.3. омолоджувальне обрізання виконують лише у дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2-3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини  крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок.  

Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно - або багато стовбурове дерево.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аварійні дерева ліквідіція Сміла
live comments feed...