• Головна
  • Закон України № 466 -IX: подовження терміну реєстрації в ЄРПН ПН/РК та штрафи за порушення граничних строків реєстрації ПН/РК
податкова інформує
16:17, 25 серпня 2020 р.

Закон України № 466 -IX: подовження терміну реєстрації в ЄРПН ПН/РК та штрафи за порушення граничних строків реєстрації ПН/РК

податкова інформує

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що з 23.05.2020набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України стосовно вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві від 16.01.2020№ 466-IX(далі – Закон № 466-IX), в частині змін в адмініструванні податку на додану вартість.

Подовжено термін реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних

Так, Законом № 466-IX встановлено подовжений термін реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) для зведених податкових накладних (далі – ПН) та/або розрахунків коригування (далі – РК) до таких зведених ПН, складених за операціями, визначеними п.п. 198.5 та 199.1 Податкового кодексу Українивід 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс).

Починаючи з 23.05.2020 таку реєстрацію потрібно здійснити протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому зазначені ПН складені. Отже, для зведених ПН, складених за операціями, здійсненими у липні 2020 року відповідно до п. п. 198.5 та 199.1 Кодексу, граничним терміном реєстрації в ЄРПН є 20.08.2020.

Звертаємо увагу,якщо граничний день реєстрації ПН/РК в ЄРПН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00.

Штрафи за порушення граничних строків реєстрації ПН

Законом № 466-IX змінено розмір штрафів за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації ПН та/або РК до таких податкових накладних в ЄРПН, а саме:

– ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування;

– ПН, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;

– ПН, складених відповідно до п. 198.5 ст. 198Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та РК, складених до таких ПН;

– ПН, складених відповідно до ст. 199 Кодексу, та РК, складених до таких податкових накладних;

– ПН, складених відповідно до абз. 11 п. 201.4 Кодексу.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, на платника податку ПДВ накладається штраф в розмірі 2 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень(п.1201.1 ст. 1201 Кодексу).

У разі відсутності реєстрації вказаних ПН/РК в ЄРПН, тягне за собою застосування до платника податку ПДВ штрафних санкцій в розмірі 5 % обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень(п.1201.2 ст. 1201 Кодексу).

Звертаємо увагу, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстраціївсіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п.1201.1 ст. 1201 Кодексу).

Штрафи за порушення граничного строку реєстрації, нараховані з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року будуть перераховані

Якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН та/або РК в ЄРПН, передбачені ст. 201 Кодексу, були нараховані протягом періоду з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, але грошові зобов'язання за ними станом на дату набрання чинності Законом № 466-IX неузгоджені (відповідні податкові повідомлення - рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено), то мають застосовуватися нові розміри штрафів, встановлені Законом № 466-IX (2% або 5% обсягу постачання) (п.73 підрозд.2 роз. ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

Податковий орган за місцем реєстрації платника податку ПДВ здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове податкове повідомлення – рішення, а попереднє скасовується (відкликається).

Нагадуємо платникам ПДВ, що протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію ПН/РК до податкових накладних в ЄРПН.

При цьому, платники не звільняються від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами, зокрема, за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань з ПДВ.

Разом з тим, порушення вимог Кодексу щодо реєстрації ПН/РК до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ. 

Посилання на Закон України №466-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...