• Головна
  • Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі
08:02, 5 вересня 2020 р.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі

Спалах коронавірусу спричинив серйозні зміни у нашому щоденному житті, і діти особливо чутливі до цих змін. Для багатьох учнів повернення до школи це бажаний і цікавий процес, тоді як інші діти відчувають занепокоєння або страх. Як допомогти дітям впоратися зі складними емоціями, з якими вони можуть зіткнутися в школі? 

Напочатку першого або нового навчального року діти зазвичай переживають стрес, який до того ж посилився під час глобальної пандемії. Якщо ви бачете, що дитину щось турбує, дуже делікатно розпитаєте її про це, та поясніть, що відчувати тривогу — це нормально.

Дітям нелегко дотримуватися дистанції під час контактування з друзями та вчителями, тож поміркуйте разом із дитиною про інші можливі способи дружби, спілкування і взаємодії.

Переконайте дітей у тому, що в школі буде вжито всіх необхідних заходів для охорони здоров'я учнів і вчителів. Пояснюйте їм також, що задля запобігання поширенню мікробів, потрібно часто й ретельно мити руки з милом і кашляти чи чхати у зігнутий лікоть.

Нагадуйте дітям про позитивні моменти в школі. Наприклад, що вони там зможуть бачитися зі своїми друзями і вчителями, навчитися чогось нового й цікавого.

Дітей може засмучувати те, що складно носити маску, особливо коли вони бігають або граються. Ви можете заспокоїти свою дитину, розказавши, що багато дорослих старанно працюють, аби убезпечити вашу родину. Підкресліть важливість того, щоб усі дотримувалися рекомендованих дій, щоб захистити себе і інших, зокрема найвразливіших членів нашого суспільства.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-1

Один із найкращих способів захистити дітей від COVID-19 і решти захворювань — заохочувати регулярне миття рук. Ця розмова не повинна бути схожою на залякування. Заспівайте разом із дитиною її улюблену пісню або станцюйте, щоб було веселіше засвоювати цю важливу навичку. Обов'язково скажіть про те, що мікроби можуть залишатися на різних поверхнях і на руках, навіть якщо їх не видно. Коли діти зрозуміють, навіщо їм потрібно мити руки, вони швидше набудуть цю звичку.

Також покажіть дітям, як при кашлі та чханні слід прикриватися ліктем. Попросіть їх повідомити вам, якщо вони відчують підвищення температури, початок кашлю або якщо їм стане важко дихати.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-2

Як допомогти дитині справлятися з труднощами?

При спілкуванні з дитиною важливо залишатися спокійними і активно підтримувати розмову. Спостерігайте за нею, запитуйте, як у ідуть справи. Емоції дитини будуть постійно змінюватися, тож ви повинні показати їй, що такі зміни — цілком природні.

Як у школі, так і вдома потрібно залучати дітей до творчої діяльності, наприклад, ігор і малювання — це допоможе їм у безпечній та сприятливій атмосфері висловити будь-які негативні почуття, які можуть виникати, а також віднайти позитивні способи вираження таких почуттів, як гнів, страх або сум.

Оскільки діти часто переймають емоційні сигнали в значущих для них дорослих — батьків і вчителів, важливо, щоб ці дорослі вміли давати лад своїм емоціям і зберігали спокій, прислухалися до переживань дітей, виявляли доброзичливість у спілкуванні й підтримували їх.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-3

Після повернення дитини зі школи, крім перевірки фізичного здоров'я й академічної успішності, ви маєте також зауважувати, чи немає в неї ознак стресу і занепокоєння. Ситуація з поширенням COVID-19 може впливати на психічне здоров'я, тому важливо пояснити дитині, що іноді почуватися пригнічено — це нормально. Якщо не знаєте, що робити, співчуття і підтримка — завжди правильні дії.

Є ймовірність, що випадки цькування дітей і збиткування над ними можуть почастішати через дезінформацію щодо COVID-19.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-4

Дітям необхідно пояснювати, що вірус не обирає людей за зовнішнім виглядом, походженням чи мовою, якою вони говорять. Якщо у школі з дитини дратуються, чи, тим паче, знущаються, діти мають знати, що можуть розповісти про це дорослій людині, якій вони довіряють. Нагадуйте своїм дітям, що кожна людина заслуговує на безпеку в школі і в мережі. Цькування і знущання з інших — це завжди погано і неприпустимо. Кожен має зробити свій внесок у поширенні доброти та підтримки один одного.

Якщо вашу дитину непокоїть те, що з неї знущатимуться в школі, на вулиці або в інтернеті, переконайте її, що вона не одна і завжди може поговорити з вами або іншим дорослим, якому довіряє. Чим більше ви говоритимете з дітьми про явище булінгу (цькування), тим вірогідніше вони розкажуть вам, коли самі зіштовхнуться із цькуванням чи побачать це щодо інших.

Кожного дня спілкуйтеся зі своїми дітьми, розпитуйте їх про те, як вони провели час у школі, про їхні дії в мережі, а також про їхні почуття. Деякі діти можуть не знати, як висловити свої емоції, тому зауважуйте будь-які прояви неспокою або агресії, які вказують на те, що щось іде не так.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-5

Крім того, ви повинні відкрито й чесно говорити з дітьми про онлайн-безпеку, зокрема про те, з ким і як вони спілкуються в мережі. Якщо ви навчете своїх дітей розуміти цінність добрих і підтримувальних стосунків, то можете бути впевнені, що дискримінація або ж неналежне спілкування ніколи не будуть для них прийнятними. Спонукайте дітей негайно розповідати вам чи іншим дорослим, яким вони довіряють, в разі зіткнення з подібними явищами. Будьте уважні, щоб помічати, коли дитина замкнулася в собі, засмучена або перебуває в мережі більше або менше часу, ніж звичайно, — це може означати, що там не все гаразд.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-6

Також важливо ознайомитися з політикою школи, у якій навчається ваша дитина, щодо захисту і боротьби з цькуванням, а також дізнатися самим та повідомити своїм дітям  про відповідні механізми звернення по медичну чи іншу допомогу і телефони довіри.

Як допомогти дитині справитися з труднощами у школі , фото-7

Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа діти труднощі
live comments feed...