• Головна
  • Аграрії Черкащини сплатили 877,7 млн грн податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з заробітних плат найманих працівників
податкова інформує
10:37, 9 вересня 2020 р.

Аграрії Черкащини сплатили 877,7 млн грн податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з заробітних плат найманих працівників

податкова інформує

Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська аграріями Черкащини за сім місяців 2020 року сплачено 877,7 млн грн податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з заробітних плат найманих працівників.

Операція «Урожай» розпочата в Черкаській області починаючи з 2010 року та спрямована, перш за все, на організацію контролю за реальним станом легалізації найманої праці та виплати заробітної плати працівникам, зайнятим в аграрному виробництві на всіх його етапах. Ця ініціатива Державної податкової адміністрації в Черкаській області була підтримана ДПА України та в подальшому запроваджена у всіх регіонах країни. Так, внаслідок підвищення сільськогосподарськими підприємствами рівня оплати праці, відповідно зросла сплата податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За словами Тетяни Харьковської, протягом січня – липня 2020 року надійшло 473,0 млн грн податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 43,8 млн грн військового збору та 360,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цьогоріч за рахунок офіційного працевлаштування 5,6 тис. осіб, 681 сільгосппідприємство збільшило фонд оплати праці на 59,3 млн грн, а 314 підприємств агросектору підвищили заробітну плату, чим збільшили фонд оплати праці на 18,2 млн гривень. Додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб в результаті збільшення фонду оплати праці з початку року склали 47,5 млн гривень.

Крім того, з початку року сільськогосподарськими підприємствами сплачено до бюджету 251,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб з доходів інших ніж заробітна плата. Тільки у липні поточного року забезпечено додаткові надходження 8,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб із дивідендів, нарахованих засновникам сільгосппідприємств та 48,2 млн грн податку із інших доходів, виплачених фізичним особам.

При проведенні операції «Урожай – 2020» особлива увага приділяється залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. 

Станом на 01.08.2020 залучено до оподаткування 16,9 тис. одноосібників, якими задекларовано 192 млн грн доходів. Від сплати податків і зборів надійде34,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,9 млн грн військового збору.

Крім того, залучено до декларування 2,7тис. власників сільгосптехніки, які отримали доходи від надання послуг по обробітку землі власною технікою та надання її в оренду. Сума задекларованого ними доходу склала 47 млн грн, додаткові надходження до бюджету з податку на доходи фізичних осіб – 8,5 млн грн, військового збору705 тис. гривень.

Також, цьогоріч очікується надходження 650 млн грнПДФО з орендної плати за земельні паї, з яких вже сплачено 176,3 млн гривень.

В рамках операції «Урожай – 2020» проведено 11 документальних перевірок сільськогосподарських підприємств з питань дотримання податкового законодавства в частині нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за результатами яких винесені податкові повідомлення - рішення, прийняті вимоги (рішення) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За результатами перевірок у 2020 році донараховано 660 тис грн: податку на доходи фізичних осіб – 470 тис. грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 145 тис. грн та військового збору в сумі 47 тис. гривень.

Наразі, операція «Урожай-2020» триває, а разом з нею триватиме і робота податкових органів в напрямку контролю за легалізацію використання найманої праці, виплатою реальної заробітної плати, виплатою орендної плати за паї, виявленню фактів незаконного використання сільгоспугідь і не за цільовим призначенням та боротьбою із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.

Тетяна Харьковська звернула увагу,що з 1 вересня стартує масштабна інспекційна кампанія Держпраці щодо виявлення неоформлених працівників. Інспектори зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу. За використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна або дисциплінарна відповідальність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...