• Головна
  • Умань колотить: підлітки-хасиди влаштували погром на могилі Рабі Нахмана, серед хасидів є хворі на коронавірус
12:54, 11 вересня 2020 р.

Умань колотить: підлітки-хасиди влаштували погром на могилі Рабі Нахмана, серед хасидів є хворі на коронавірус

Умань колотить: підлітки-хасиди влаштували погром на могилі Рабі Нахмана, серед хасидів є хворі на коронавірус
Як відомо, зараз проходить велике іудейське свято Рош ха-Шана, і велика кількість паломників з'їхалися до Умані на святкування.
На могилі Рабі Нахмана, яка і є кінцевою метою хасидів, трапився інцидент. Відео з місця подій потрапило в мережу. 
Брацлавські хасиди розхитували і зносили захисні металеві конструкції, встановлені на могилі єврейського праведника Рабі Нахмана. Загородження були встановлені для розсередження паломників, щоб уникнути збільшення ризику заразитися коронавірусом. Міська влада пішла на такі заходи, щоб хоч якось стримувати зараженість, яка може стрімко зрости під час святкування.

Поліції вдалося втихомирити бунтарів, на двох з них склали адміністративний протокол за статтею 173 (дрібне хуліганство). Пізніше поліція і міграційна служба прийняла рішення про депортацію з України двох найбільш агресивних ізраїльтян-хасидів, які ламали паркан біля могили цадика Нахмана.

Більшість хасидів приїжджали в Україну з Ізраїлю та США, які зараз перебувають у "червоній зоні".

"Масове святкування Рош ха-Шана призведе до колосального колапсу. Це буде колапс в Україні, потім це буде колапс в інших країнах", - говорив президент Володимир Зеленський.

Влада Ізраїлю закликала утриматися від паломництва. Зокрема, керівник ізраїльської урядової групи з боротьби з коронавірусом Роні Гамза активно виступав проти паломництва. Він стверджував, що масові зібрання в Умані створять серйозну загрозу національному здоров'ю і можуть призвести до ще одного карантину.

"Два тижні інтенсивних святкувань у серці міста Умань, де десятки тисяч людей відзначатимуть свято в натовпі, неодмінно призведуть до короткострокових і довгострокових наслідків як для місцевої громади в Умані і за її межами, так і для Ізраїлю", - написав Гамза в листі президенту Зеленському.

Україна прийняла рішення закрити кордони для всіх іноземців. Але частина хасидів таки прорвалася до Умані.

Вже у восьми хасидів, які прибули в місто на Рош ха-Шана, підтвердили коронавірус.

При цьому, в Міжнародному благодійному фонді імені Раббі Нахмана порівняли карантинний недопуск рабинів і лікарів з Ізраїлю з геноцидом єврейського народу.

"Незважаючи на те, що до початку святкування залишилося лише кілька днів, так і залишається невирішеним питання забезпечення в'їзду рабинів, медичного персоналу, працівників, організаторів і меценатів. Фактично неможливість приїзду зазначених вище осіб є катастрофою, яка призведе до хаотичного проведення святкування", - йдеться в повідомленні фонду.

Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хасиди умань огорожа коронавірус
live comments feed...