13:35, 30 вересня 2020 р.

З Днем Віри, Надії та Любові

З Днем Віри, Надії та Любові

Свято Віри, Надії і Любові - це велике свято для всіх православних християн. Цей день також відомий як день іменин Віри, Надії, Любові та Софії. Відзначають цей день 30 вересня за новим стилем- повідомляє unian.ua.

Історія свята Віра, Надія, Любові

За легендою, на початку 2 століття в Римі жила самотня жінка Софія з трьома дочками, названими на честь головних християнських чеснот. Софія була ревною християнкою і виховувала дочок у християнській вірі. У ті часи християни піддавалися гонінням з боку язичників.

Чутки про праведну жінку дійшли до римського імператора Авіана, який був великим противником християнства. Імператор захотів особисто побачитися з матір'ю та її доньками. При зустрічі він наказав їм відректися від Бога, але всі вони відмовилися це зробити. Тоді Авіан наказав схопити Віру, Надію і Любов і жорстоко катувати їх на очах у матері. Після смерті дочок Софія оплакувала їх два дні, а потім померла тихою смертю і відійшла до Бога.

Віра, Надія, Любов і Софія були зараховані до лику святих за їх віддану віру в Бога і непохитність переконань навіть перед смертю. На момент смерті Вірі було 12 років, Надії 10, а Любові 9.

Традиції свята. Що можна і що не можна на Віру, Надію, Любов

У цей день господині будинку з самого ранку голосно плакали в пам'ять про святих. Вважається, що цей плач на весь рік захистить сім'ю від хвороб і негараздів.

Жінок з іменами Віра, Надія, Любов і Софія вітали з іменинами. День ангела відзначали дуже пишно, з танцями і частуваннями. Оскільки такі імена були дуже популярні, це свято відзначали всім селом.

Віра, Надія, Любов привітання / фото krainau.com

Віра, Надія, Любов привітання / фото krainau.com

На Віру, Надію і Любов жінкам не рекомендується виконувати роботу по дому. У цей день відкладіть на потім прибирання, прання, роботу в городі і саду і приготування їжі. Також в це свято не можна відзначати весілля, заручини і вінчання. А ось сватання в цей день пройде вдало. У свято Віри, Надії, Любові не можна сваритися, ображатися і лаятися.

30 вересня заведено відвідувати церкву і залишити там дві свічки, а третю запалити вдома. У церкві моляться чотирьом святим і просять у них заступництва для жінок в сім'ї і здоров'ї, успішного зачаття дитини. Заміжні жінки моляться про сімейне щастя і добробут дітей.

До Дня Віри, Надії і Любові господині заздалегідь пекли великий коровай, в центр якого ставили запалену свічку. На ранок коровай подавався на стіл, де його потрібно було з'їсти до останньої крихти.

Віра, Надія, Любов - прикмети погоди

Якщо в небі літають зграї журавлів, то на Покров (14 жовтня) буде холодно і зима буде ранньою.

Грім в цей день - до теплої осені та пізньої зими.

Дощовий день - весна буде ранньою.
Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Історія #традиції та прикмети свята
live comments feed...