• Головна
  • Перереєстрація платника податку на додану вартість у зв’язку із зміною найменування платника податку
податкова інформує
13:55, 12 жовтня 2020 р.

Перереєстрація платника податку на додану вартість у зв’язку із зміною найменування платника податку

податкова інформує

Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків, що перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

Зокрема, п. 183.15 ст. 183 ПКУвизначено, щоуразіперетворенняюридичноїособиплатникаПДВабозміниданихпроплатникаПДВ, якістосуютьсяподатковогономерата/абонайменування (прізвища, іменітапобатькові) платникаПДВінеповязанізліквідацієюабореорганізацієюплатникаПДВ, атакожвстановленнярозбіжностейчипомилокузаписахреєструплатниківПДВпроводитьсяперереєстраціяплатникаПДВ.

Так, для перереєстрації платник ПДВ подає відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.

Перереєстраціяузвязкуіззміноюнайменування (крімперетворення) (прізвища, іменітапобатькові) платникаПДВ, якийвключенийдоЄдиногодержавногореєструюридичнихосіб, фізичнихосібпідприємцівтагромадськихформувань (даліЄДР), здійснюєтьсяконтролюючиморганомбезподаннязаявиплатникомПДВнапідставівідомостейзЄДР.

Наразівносятьсязмінидонормативно-правовихактівтапрограмногозабезпеченняінформаційно-телекомунікаційноїсистеми «Податковийблок» вчастиніреалізаціїможливостівнесеннязаписупроперереєстраціюдореєструплатниківПДВнапідставівідомостейзЄДР.

Тому, зметоюприскоренняпроцедуриперереєстраціїрекомендуємоплатникуПДВподатидоконтролюючогоорганузасобамиелектронногозвязкувелектроннійформіздотриманнямвимогзаконівУкраїнивід 22 травня 2003 року № 851-IV «Проелектроннідокументитаелектроннийдокументообіг» тавід 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Проелектроннідовірчіпослуги» реєстраційнузаявузаформою№ 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

Пунктом 4.2 розд. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 зі змінами і доповненнями, визначено, зокрема, що у разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

Відповідно, за бажанням та згідно із заявою платника ПДВ датою перереєстрації може бути встановлено день до закінчення строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є бажана дата перереєстрації платником ПДВ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...