• Головна
  • Сплата земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними будинками
податкова інформує
14:16, 2 листопада 2020 р.

Сплата земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними будинками

податкова інформує

Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків, що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Зокрема, власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Водночас , землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згіднозіст. 42 ЗемельногокодексуУкраїнивід 27 жовтня 2001 року № 2768-ІІІзізмінамитадоповненнямиземельніділянки, наякихрозташованібагатоквартирнібудинки, атакожналежнідонихбудівлі, спорудитаприбудинковітериторіїдержавноїабокомунальноївласності, надаютьсявпостійнекористуванняпідприємствам, установаміорганізаціям, якіздійснюютьуправлінняцимибудинками.

Крім того, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зурахуваннямвикладеного, платникамиземельногоподаткузаземельніділянкипідбагатоквартирнимижилимибудинкамиєособи, якимтакіземельніділянкивідповіднонормЗемельногокодексуУкраїнипередаютьсяупостійнекористуванняабоувласність: підприємства, установиіорганізації, щоздійснюютьуправлінняцимибудинками, атакожобєднаннявласниківбудинків.

Враховуючи вищезазначене, власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...