• Головна
  • Гуртки і секції – лише українською. Уряд ухвалив новий закон
07:00, 17 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Гуртки і секції – лише українською. Уряд ухвалив новий закон

Гуртки і секції – лише українською. Уряд ухвалив новий закон

Починаючи із 16 січня 2021 року сфера обслуговування, включаючи всі освітні послуги, повинні відбуватися виключно українською мовою. Про це повідомляє Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, тепер споживач має право отримувати обслуговування державною мовою. Це стосується супермаркетів, аптек, банків. Крім того закон стосується і проведення різних гуртків та секцій. Винятком є лише бажання самого клієнта, щоб з ним спілкувалися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

Мовний омбудсмен також зазначив, що інформація на квитках, цінниках, інструкціях чи маркуваннях повинна подаватися теж виключно українською.

«У разі порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачеві доцільно, насамперед, звернутися до працівника відповідної установи з проханням обслуговувати його українською, до менеджера або вищої керівної посадової особи, з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення у книзі скарг. Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови, направити її письмово або електронною поштою на адресу Уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб’єкт господарювання, обставини та докази, що підтверджують порушення», - розповів Тарас Кремінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мовний закон #Тарас Кремінь #українська мова
live comments feed...