• Головна
  • У лютому відбудеться зниження тарифу на газ
10:31, 27 січня 2021 р.

У лютому відбудеться зниження тарифу на газ

У лютому відбудеться зниження тарифу на газ

Україна перейшла до відкритих ринків електроенергії та газу, коли ціна на продукт, зокрема для населення, формується на ринку.

Повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

На ринку газу була встановлена гранична ціна з 1 лютого й до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. Тарифи на тепло не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. Також було ухвалено рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр.

Згодом Уряд, спільно з профільним комітетом Верховної Ради, ініціюватиме ухвалення законопроекту про можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування. Що, як вважають в Уряді, забезпечить справедливість формування ціни на розподіл газу.

Крім того, Глава Уряду наголосив, що штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть.

Прем’єр-міністр також повідомив, що в Уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету й встановлення чесних прозорих правил на ринку газу.

За словами в.о. голови Черкаської ОДА Віктора Гусака, жителі області вже в лютому відчують зниження тарифу на газ до 30%.

Нагадаємо, в Черкаській області на сьогодні є 2 оператори газорозподільних систем: АТ “Черкасигаз” та ПрАТ “Уманьгаз”, який надає послуги на території Маньківського, Христинівського, Уманського районів та м.Умань.

– Є напрацьовані кроки Президентом та Урядом, щоб врегулювати питання тарифів. Сьогодні черкащани самі можуть обрати постачальника газу із найнижчою ціною. Саме це і сприятиме демонополізації ринку газу. Програма субсидій, яка є основним механізмом зменшення плати за комунальні послуги, також працює. На обалсть передбачені майже 350 млн грн субсидійних коштів. Разом із тим Уряд вже напрацював рішення щодо компенсації для тих громадян, хто встановив електроопалення. Це рішення найближчим часом буде також ухвалено, і люди отримають відповідні виплати, – говорить Віктор Гусак.

 Як обрати нвого газопостачальника, читайте тут: https://www.4733.com.ua/news/3006250/ak-smilanam-obrati-novogo-gazopostacalnika

Будьте в ритмі подій разом з нами: Сайт міста Сміли 4733.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи газ тепло штрафи пеня Черкаська область
live comments feed...