• Головна
  • Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту
10:52, 1 березня 2021 р.
Надійне джерело

Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту

Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту

Великий піст - це час підготовки християн до Великодня і утримання від м'ясної та молочної їжі. Це один з найтриваліших і найсуворіших за обмеженнями постів в році.

Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту  , фото-1

Суть Великого посту не в простому утриманні від їжі, а в духовному вихованні і позбавленні від гріхів. Є думка, що Великий піст був встановлений в пам'ять про подвиг Христа, який після свого хрещення 40 днів без води і їжі знаходився в пустелі.

Дата Великого посту у 2021 році

Великий піст цього року триватиме з 15 березня по 1 травня - 47 днів. Після закінчення посту 2 травня християни відзначають Великдень.

Перед постом церква відзначає тижневий піст сирна седмиця або Масниця. У цей період віруючі відмовляються від м'яса, щоб допомогти собі увійти у Великий піст.

Великий піст ділиться на два періоди - Свята Чотиридесятниця, яка триває перші 40 днів, і потім тиждень перед Великоднем - Страсна Седмиця.

Що не можна їсти і робити у Великий піст

На весь час посту заборонено вживати м'ясо, м'ясні та молочні продукти і яйця. Такі обмеження діють для звичайних християн. У монастирях заборони більш суворі - вівторками і четвергами заборонено також їсти гарячу їжу з рослинною олією, а в перші дні посту взагалі нічого не їдять.

Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту  , фото-2

Також під час посту не можна займатися подружньою близькістю, лаятися і лихословити, злословити, ображатися. У ці дні християни борються з гріхами, частіше моляться і читають Євангеліє, регулярно відвідують церкву.

Великий піст 2021 в Україні - дата початку і значення посту  , фото-3

До обмежень під час посту потрібно підходити розумно. Якщо утримання від певної їжі шкодить людині - дозволено не постити. Піст повинен виховати і радувати людину, а не шкодити їй.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#великий піст 2021
live comments feed...