• Головна
  • На Черкащині провели перший етап вакцинації. Хто став першим? Якими були наслідки?
07:24, 1 березня 2021 р.

На Черкащині провели перший етап вакцинації. Хто став першим? Якими були наслідки?

На Черкащині провели перший етап вакцинації. Хто став першим? Якими були наслідки?

Днями в Черкаській області стартував процес вакцинації, що проводився згідно з наказом МОЗу №2070 про те, як правильно провести вакцинацію для запобігання несприятливих побічних реакцій, які вони можуть бути, що потрібно робити, аби зупинити їхні прояви.

Про це зазначила на брифінгу в ОДА лікарка-імунолог Черкаської обласної лікарні Наталія Гармаш. Вона розповіла про самопочуття черкаських лікарів, яких уже вакцинували на сьогодні. Зокрема й про шістьох, у яких були зафіксовані незначні симптоми. За словами лікарки, у них виявили місцеві незначні прояви, а саме: почервоніння, припухлість та біль в місці вакцинації, а також у цілому загальна слабкість, головний біль, незначне підвищення температури.

– Ці прояви спостерігалися впродовж пів години після проведення вакцинації, – зауважила пані Наталія. – Наші співробітники надали їм відповідну допомогу й на сьогодні всі пацієнти здорові. Що важливо? Усі передбачувані реакції – незначні, тобто легкі, – допустимі. Адже варто усвідомлювати: при наявності незначної реакції у вигляді клініки місцевої і загальної – формується імуновідповідь. Це свідчить про те, що організм відреагував на вакцину. Це те, заради чого, зокрема, й роблять вакцинацію від коронавірусу.

Пані Наталія також зауважила, що обов’язково потрібно провести наступний етап вакцинації, в тому числі й цим шести лікарям. Через 28 діб. Але, звісно, важливо провести його правильно. Попередньо пацієнтам обов’язково зроблять загальний аналіз крові, сечі, біохімічне обстеження, лабораторні аналізи, які підтвердять стабільний стан організму, що людина здорова. Також має буде згода пацієнта. Повторну вакцинацію проводять тією ж вакциною.

May be an image of текст

May be an image of текст

Черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні, став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.

Нагадаємо, що  з 24 лютого в Україні стартує вакцинація від COVID-19 в. Вона відбуватиметься в 4 етапи: 

  • січень-квітень 2021 року  люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень-червень 2021 року  люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень-вересень 2021 року  люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021  березень 2022 року  люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація ковід19 коронавірус
live comments feed...