• Головна
  • Податкова знижка з медичних витрат на лікування (COVID-19)
податкова інформує
10:25, 2 березня 2021 р.

Податкова знижка з медичних витрат на лікування (COVID-19)

податкова інформує

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що платники податків за результатами 2020 року зможуть включити до податкової знижки витрати на медичну допомогу по боротьбі з коронавірусом.

Така новація запроваджена Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом дозволено включення до податкової знижки:

- суми коштів або вартості лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;

- дезінфекційних засобів і антисептиків; медичного обладнання;

- засобів індивідуального захисту;

- медичних виробів для скринінгу хворих;

- розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;

- медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;

-  медичних виробів, лабораторне обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо);

-  засобів особистої гігієни;

-  продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається КМУ.

Якщо зазначені кошти, обладнання, товари, матеріали добровільно перераховані (передані) протягом карантину:

-  громадським об’єднанням;

-  благодійним організаціям;

-  центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, — Мінохорони здоров'я;

-  іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;

-  закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності;

-  структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений КМУ.

Отже, платник податку, який у 2020 році добровільно з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) перерахував (передав), зокрема закладам охорони здо­ров'я державної та/або комунальної власності, суму коштів або вартість лікарських засобів та медичних виробів за переліком, що визначається КМУ, має право скористатися податковою знижкою за умови дотримання вимог ст. 166 Кодексу.

 Звертаємо увагу, що для отримання податкової знижки з медичних витрат на лікування (COVID-19) платнику податків необхідно подати за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2020 року, тобто з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року

Разом з декларацією необхідно надавати копії платіжних документів, які підтверджують здійснені платником податків витрати на медичні послуги. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...