• Головна
  • Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися
15:37, 18 березня 2021 р.

Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися

Через який час після хвороби COVID-19 людині можна вакцинуватися

Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.

Як розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, людина може йти вакцинуватися після того, як закінчився період зараження. Утім, фахівці рекомендують відтермінувати цей процес на шість місяців, оскільки повторні випадки рідко трапляються через шість місяців.

Наразі розглядається питання про те, чи варто людям, які перехворіли на COVID-19, робити лише одне щеплення вакциною. За словами Лапія, міжнародна практика, зокрема в США показує, що достатньо лише однієї дози.

Він також зазначив, що медики встановили, що вакцинація людей, які вже перехворіли на СOVID-19 є безпечною, оскільки під час клінічних досліджень вакцини вводили людям, які вже мали антитіла до цього вірусу, і в них не було виявлено побічних реакцій.

В Україні 1360 людей, які одужали від COVID-19 – знову захворіли. За словами медиків, антитіла не гарантують стовідсоткової безпеки від повторного зараження.

Останнє дослідження науковців з Данії показало, що люди молодше 65 років мають вдвічі менше шансів повторно захворіти на COVID-19.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація антитіла повторно ковід коронавірус плр
live comments feed...