• Головна
  • Четверта влада чи новий спосіб маніпуляції масами...
11:24, 3 травня 2021 р.

Четверта влада чи новий спосіб маніпуляції масами...

Четверта влада чи новий спосіб маніпуляції масами...

Як сьогодні, у всесвітній день свободи преси, не поговорити про делікатну тему чесності і правди у сфері журналістики.

Насамперед давайте скажемо хто такий журналіст.

За академічним тлумачним словником ЖУРНАЛІ́СТ - професіональний літературний працівник газет, журналів, радіо та інших органів інформації і пропаганди. Основна риса роботи журналіста — те, що кожне його слово промовляє до тисяч людей (Василь Еллан, II, 1958, 313); Ніхто з них не відав, що той синьоокий.., Хто вів їх на битву у сяйві ракети, Що він — журналіст фронтової газети (Микола Нагнибіда, Пісня.., 1949, 57).

Тобто, говорячи простими словами - це людина, яка подає певні факти для загалу, в тих чи інших засобах масової інформації. Він має бути непідкупним, проникливим та безкомпромісним, для чіткого і вірного висвітлення подій.

Та чи так є насправді!? Адже, маючи величезну владу над масами, журналістика не рідко використовувалася як спосіб маніпуляції, зброєю в політичних війнах, способом впливу на свідомість і вибір громадян. Факти перекручуються і подаються у вигідному світлі. Правда є тою, за яку більше заплатять, а новини більше схожі на постановочне циркове шоу.

Відданих своїй справі професіоналів притісняють, переслідують, їм погрожують, а на перших шпальтах фантазери і літературні повії...

Народ годують дешевими видовищами і закривають очі на реальні проблеми.

Всесвітній день свободи преси відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана «Віндхукська декларація», у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

Тож, давайте підтримувати і захищати якісний контент і виборювати своє право на чесну і вільну пресу, не заангажовану політиками, бізнесменами, і іншими сильними представниками світу цього!

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#преса день свобода
live comments feed...