• Головна
  • Традиції та звичаї поминальних днів
12:48, 4 травня 2021 р.

Традиції та звичаї поминальних днів

Традиції та звичаї поминальних днів

От і минуло свято Великодня, відсвятили пасочки. А це означає, що попереду нас чекають поминальні дні або гробки, як говорять у народі. Це свято має багато назв, з них: Проводи, Радониця, Батьківський день, і святкується, за церковними канонами, на дев'ятий день після великодня, а за народними - протягом тижня після дня Воскресіння Господнього.

В цей час прийнято навідати заздалегідь прибрані могили померлих родичів. Спочатку, зазвичай, потрібно сходити до церкви, поставити свічку за упокій.

На кладовище приносять квіти, роздають їжу нужденним з проханням пом'янути померлих, читають молитви. Чого не потрібно робити, це розпивати алкоголь та влаштовувати маштабні обіди біля могил. Адже кладовище - це місце подумати, помолитися, згадати тих, кого вже з нами немає, і подібні заходи є не доречними.

Також служителі церкви говорять, що пластикові вінки і квіти не є виявом поваги до померлих, їх цілком можна замінити живими букетами чи наприклад посадити квітучі рослини біля могили. Обов'язковість даного атрибуту - всього лише маркетинговий хід і немає нічого спільного з істинною вірою і християнськими законами. Не потрібно організовувати на кладовищі звалище пластикового непотребу, ваша щира молитва і те, що ви не забуваєте своїх рідних, є основою даного святкування.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поминальні дні
live comments feed...