• Головна
  • У Польщі заявили, що Україна має вирішити питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії
17:00, 7 листопада 2023 р.

У Польщі заявили, що Україна має вирішити питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії

У Польщі заявили, що Україна має вирішити питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що Україна має вирішити питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії, якщо прагне вступити до ЄС.

Про це він сказав у інтерв’ю, передає кореспондент Укрінформу.

Відповідаючи на запитання щодо ексгумації польських жертв Волинської трагедії з виявленого нещодавно поховання на місці села Пужники на Тернопільщині, Яблонський зазначив, що польська сторона працюватиме над тим, щоб це відбулося якомога швидше.

«Я завжди про це говорю і скажу ще раз: на нашу думку, без розв’язання цього питання - і багато українців це вже усвідомлюють - Україна не може мріяти про вступ до ЄС»,- заявив Яблонський.

Відповідаючи на запитання, чи це є умовою підтримки Польщі щодо членства України в ЄС, польський дипломат зазначив, що «йдеться не про умови, а про реальність».

«Якщо ми хочемо бути в одній спільноті з країною, з якою маємо серйозну суперечку, то її треба розв’язати, в іншому випадку складно буде співпрацювати», - наголосив Яблонський.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр РП Матеуш Моравецький раніше заявляв, що польсько-українське примирення неможливе без ушанування усіх жертв трагічних подій на Волині у роки Другої світової війни.

Українські та польські археологи і дослідники виявили на місці села Пужники на Тернопільщині масове поховання поляків, які загинули в 1940-х роках, і звернулися до української влади щодо проведення ексгумаційних робіт.

Тема Волинської трагедії є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються.

Тему Волинської трагедії активно використовує російська пропаганда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...