• Головна
  • До столиці прибула команда МВФ: що відомо про плани делегації фонду
12:35, 12 лютого

До столиці прибула команда МВФ: що відомо про плани делегації фонду

До столиці прибула команда МВФ: що відомо про плани делегації фонду

До Києва у понеділок прибула делегація Міжнародного валютного фонду (МВФ). Команда організації зустрінеться з представниками влади України. Планується обговорення цілей економічної політики держави, передає інтернет-видання informator.ua.

Пізніше цього тижня очікуються переговори щодо перегляду програми фінансування України. Планується, що в березні держава отримає черговий транш від МВФ обсягом 900 млн доларів. Про візит 12 лютого розповів постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, пише "РБК-Україна".

За словами Степаняна, делегація МВФ на чолі з заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан розпочинає у Києві зустрічі з представниками влади України та іншими партнерами. Обговорення фокусуватимуться на цілях економічної політики України та викликах. За словами постпреда, команда МВФ наступного дня, 13 лютого, братиме участь в першому засіданні керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України, що адмініструється МВФ.

На цій зустрічі представники влади України, партнери з розвитку та фахівці МВФ обговорять "пріоритети щодо посилення спроможностей України та підтримка МВФ цього важливого завдання". Вже 17 лютого місія МВФ на чолі Гевіном Греєм розпочне дискусії з українськими посадовцями у Варшаві у контексті третього перегляду програми розширеного фінансування, що підтримується МВФ. 

Як пише заступник глави податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, наразі Україна виконала всі поточні зобовʼязання перед фондом окрім одного - "підготовити план заходів (податкових та неподаткових) щодо збільшення надходжень на 0,5 від ВВП". Це становить приблизно 38-40 млрд гривень.

"Неформально, думаю, головне питання зведення бюджету в цьому році. Враховуючи ризики міжнародного фінансування та видатки на оборону.Якщо все буде добре, то вже удругій половині березня можна буде очікувати чергове засідання Ради МВФ для схвалення траншу. Та чергового перегляду програми", - заявив нардеп.

Діяльність МВФ в Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 грудня 2023 року схвалила перегляд програми для України. Це дозволило нашій країні отримати транш у розмірі близько 900 млн доларів. Таким чином відбувся вже другий перегляд програми розширеного кредитування. З тих пір держава мала працювати над підготовкою до третього перегляду програми.

У березні 2023 року стало відомо, що Міжнародний валютний фонд схвалив рекордний кредит Україні. Установа загалом має виділити 15,6 мільярда доларів українському уряду. Частину цих коштів залучать до проведення реформ у державі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...