Українцям загрожує масове безробіття через коронавірус

Вже найближчим часом до 500 тис. осіб за різними оцінками можуть залишитися без заробітку, аналізує pogliad.ua.

Карантин в Україні триває вже понад два тижні – з 12 березня 2020 року. За цей час кількість безробітних у нашій державі зросла на близько 500-700 тисяч людей.

Такі дані про темпи зростання безробіття є оцінкою Торгово-промислової палати України. Про це її президент Геннадій Чижиков розповів "Укрінформу".

Він розповів, що безробіття передовсім торкнулося тих людей, які до карантину працювали неофіційно. Таких в Україні було аж близько 3,5 мільйонів.

З цієї кількості 1 мільйон людей – це ті, хто працював на підприємствах, які закрилися чи припинили роботу на карантин. Як наслідок близько 500-700 тисяч людей зараз не мають роботи, – заявив Чижиков.

За його словами, ще до карантину в Україні безробітних було близько 1,5 мільйона людей. Тож зараз цей показник зріс приблизно до 2-2,2 мільйона.

З показником тих людей, які в умовах карантину тимчасово не працюють, ситуація ще гірша. За оцінкою торгово-промислової палати, кількість таких становить близько 4 мільйонів осіб.

Проблеми виникли зокрема через те, що уряд не міг одразу визначитися з термінами карантину. Мовляв, більшість підприємств психологічно готувалися, що 4 квітня повернуться до роботи.

"Через продовження надзвичайної ситуації до 24 квітня багато хто з підприємців ставить питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини – кінця квітня. У середнього і великого бізнесу запас дещо більший – 2-3 місяці", – розповів Геннадій Чижиков.

Карантин через пандемію коронавірусу не тільки тимчасово паралізував частину сфер, а й зруйнував виробничі ланцюжки по всьому світу і спровокував старт нової економічної кризи.

Уже зараз 2 млн осіб тимчасово залишилися без зарплати в Україні. Це працівники тих сфер, які змушені були тимчасово закритися, а своїх працівників відправити у неоплачувану відпустку, розповідає старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. Левова частка не пішла в Центри зайнятості – вони чекають кінця карантину, щоб повернутися на роботу.

"Точних досліджень зараз немає. Думаю, це стосується близько 2 млн осіб, цифра може бути і вища, з урахуванням високого рівня тіньової зайнятості. Коли людина різко втрачає дохід, і це триває протягом двох місяців, без додаткової підтримки це може стати великим ударом ", – каже Лідія Ткаченко.

Приблизно 600 тис. підприємств на час карантину зупинили роботу. Це не тільки кафе і ресторани, а й уся сфера послуг, івент-компанії, туристичні фірми, ринки, салони краси тощо.

Така сама ситуація в більшості країн світу. Але якщо, наприклад, американці можуть розраховувати на істотні грошові виплати і фінансову підтримку від держави, в України грошей на це немає. Крім того, частина українців працювала в тіні і взагалі ні на що претендувати не можуть. 75% заощаджень вистачить аж на місяць.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/