• Головна
  • В Мінекоенерго планують демонтаж Чорнобильської зони
демонтаж зони відчудження
12:24, 27 квітня 2020 р.

В Мінекоенерго планують демонтаж Чорнобильської зони

демонтаж зони відчудження
В Мінекоенерго планують демонтаж  Чорнобильської зони

У найближчі тижні Міністерство енергетики та захисту довкілля представить план розвитку Чорнобильської зони відчуження.

Про це йдеться на офіційному порталі Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

«Сьогодні питання безпеки в зоні відчуження залишається у фокусі уваги як України, так і світової спільноти. Адже все, що відбувається в районі Чорнобиля, прямо або побічно впливає на життя і розвиток усієї Європи. Саме тому Міністерство енергетики та захисту довкілля України постійно працює над посиленням заходів з безпеки в Чорнобильській зоні відчуження. Уже в найближчі тижні Міністерство представить на розгляд Президенту і Кабінету Міністрів план дій на цій території, зокрема щодо посилення протипожежних заходів», - написала виконувачка обов’язків міністра Ольга Буславець.

Світлина від Ольги Буславец.

Світлина від Ольги Буславец.

Вона також підкреслила, що план передбачає низку заходів щодо приведення в безпечний стан об'єкту «Укриття» шляхом демонтажу нестабільних конструкцій старого конофайнмента і залишків конструкцій 4 блоку ЧАЕС.

За словами Буславець, крім цього, Мінекоенерго готує пакет дій, які спрямовані на стабілізацію української енергетичної системи.

«Через світову економічну кризу і епідемії COVID-19 галузь опинилася перед новим викликом - необхідністю забезпечити технічну збалансованість енергосистеми, безпечну експлуатацію атомних станцій, надійне постачання електроенергії споживачам. Для цього міністерство залучає до співпраці провідних експертів України», - підкреслила Ольга Буславець.

Вона також зазначила, що запропонований план є частиною і продовженням створеної раніше стратегії безпечної експлуатації ядерних об'єктів.

Нагадаємо, що з 1992 року ведеться активна робота, зокрема за міжнародними програмами, з перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему, основний висновок якої: істотне зменшення небезпеки об'єкта "Укриття" може бути досягнуте в результаті будівництва над об'єктом нової захисної споруди – нового безпечного конфайнмента (НБК).

nbk.jpg

nbk.jpg

Основними функції НБК є:

1. Обмеження радіаційного впливу на населення, персонал і навколишнє середовище встановленими межами, як за умови нормальної експлуатації об'єкта "Укриття", так і у разі порушення нормальної експлуатації, аварійних ситуацій і аварій, включаючи аварії в процесі демонтажу нестабільних конструкцій і майбутнього поводження з паливовмісними матеріалами (ПВМ) і радіоактивними відходами (РАВ).

2. Обмеження розповсюдження іонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин, які знаходяться усередині ОУ.

3. Технологічне забезпечення, тобто створення умов для демонтажу нестабільних конструкцій, майбутнього вилучення ПВМ і РАВ, видалення накопиченої води, забезпечення виконання заходів щодо контролю і технічного обслуговування об'єкта "Укриття" та його проммайданчика.

4. Контроль всіх параметрів стану об'єктуа "Укриття" і управління технологічними процесами.

5. Фізичний захист, тобто недопущення несанкціонованого доступу до ПВМ і РАВ та забезпечення функціонування системи гарантій МАГАТЕ.

Будьте в курсі подій разом з нами: https://www.4733.com.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧАЕС зона відчудження демонтаж
live comments feed...