Екологи дали заключення що до загибелі риби на Тясмині

Екологи дали заключення що до загибелі риби на Тясмині

16 червня 2020 року на звернення громадян щодо замору риби в річці Тясмин в районі села Нечаївка Черкаського району, спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно з працівниками Черкаського рибоохоронного патруля проведено обстеження берегової лінії.

Виявлено замор риби в районі с. Нечаївка, повідомляє начальник Управління державного екологічного контролю у Черкаській області Олександр Позянков.

Відібрано проби поверхневої води річки Тясмин:

  • в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
  • канал на р. Тясмин в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
  • в районі автомобільного мосту с.Степанки;
  • в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла;
  • 1 км вище скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3), температура води 28-30 оС.

За результатами досліджень гідрохімічних показників зафіксовано великий вміст ХСК (хімічного споживання кисню), азоту амонійного і фосфатів на створах: в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, в районі автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються. Розрахований розмір шкоди завданої довкіллю внаслідок загибелі риби склав 6 127 360 грн.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

смерть риба екологія Сміла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі