• Головна
  • Екологи дали заключення що до загибелі риби на Тясмині
риба
12:56, 19 червня 2020 р.

Екологи дали заключення що до загибелі риби на Тясмині

риба
Екологи дали заключення що до загибелі риби на Тясмині

16 червня 2020 року на звернення громадян щодо замору риби в річці Тясмин в районі села Нечаївка Черкаського району, спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно з працівниками Черкаського рибоохоронного патруля проведено обстеження берегової лінії.

Виявлено замор риби в районі с. Нечаївка, повідомляє начальник Управління державного екологічного контролю у Черкаській області Олександр Позянков.

Відібрано проби поверхневої води річки Тясмин:

  • в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
  • канал на р. Тясмин в районі автомобільного мосту с. Нечаївка;
  • в районі автомобільного мосту с.Степанки;
  • в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла;
  • 1 км вище скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3), температура води 28-30 оС.

За результатами досліджень гідрохімічних показників зафіксовано великий вміст ХСК (хімічного споживання кисню), азоту амонійного і фосфатів на створах: в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, в районі автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються. Розрахований розмір шкоди завданої довкіллю внаслідок загибелі риби склав 6 127 360 грн.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#смерть риба екологія Сміла
live comments feed...