електроенергія
17:09, 24 червня 2020 р.
Електроенергія подорожчає в чотири рази
електроенергія
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) днями повідомила про свій намір підвищити тарифи на передачу електроенергії майже в чотири рази.
Тариф на передачу електроенергії з 1 серпня 2020 року має збільшитися до 596,48 гривні за МВт-год (без ПДВ).
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує в 4 рази підвищити тарифи на передачу електричної енергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго», до 596,48 гривні за МВт-год.
Про це сказано в проекті рішення, винесеного на засідання комісії, призначене на сьогодні (24 червня).
Згідно з проектом рішення НКРЕКП, тариф на передачу електроенергії «Укренерго» з 1 серпня 2020 року має збільшитися з 155,4 гривні (без ПДВ) за МВт-год до 596,48 гривні за МВт-год (без ПДВ).
Також НКРЕКП має намір підвищити тариф на послуги диспетчерського (оперативно-технічного) управління держкомпанії з 10,23 гривні за МВт-год (без ПДВ) до 41,64 гривні за МВт-год (без ПДВ).
У компанії «Укренерго» пояснили, що в структурі тарифу на послуги з передачі електроенергії недостатньо коштів для покриття спецзобов’язань «Укренерго» перед державним підприємством «Гарантований покупець».
На весь 2020 рік для «Гарантованого покупця» у тарифі компанії передбачено лише 8,6 мільярда гривень, тоді як лише поточна заборгованість вже перевищує 16 мільярдів гривень.
При цьому ситуація ускладнилася тим, що в цій сумі заборгованості врахована не лише різниця між ціною покупки та продажу «зеленої» електроенергії, але і компенсація витрат «Гарантованого покупця» від продажу електричної енергії постачальникам універсальних послуг для потреб населення.
Такі витрати в тарифі «Укренерго» передбачені не були.
«Одним з ключових інструментів для збалансування ситуації, яка зараз склалася на ринку електричної енергії з-за кризи неплатежів між його учасниками, є перегляд тарифу «Укренерго». Втім, такий інструмент повинен бути застосований тільки разом з цілим рядом інших антикризових заходів», – заявили в компанії.
Зокрема, зазначають у «Укренерго», це зміна норм чинного законодавства для реалізації положень урядового Меморандуму з виробниками з відновлюваних джерел енергії, запровадження урядом нового механізму покладання спецзобов’язань (ПСО), а також залучення зовнішнього фінансування для покриття боргів на ринку електричної енергії, які утворилися протягом першого півріччя 2020 року.
«У разі невиконання зазначених заходів, збалансувати фінансову ситуацію на ринку буде можливо лише за встановлення тарифу на передачу електроенергії, який перевищить 600 гривень за МВт–год», – заявили в компанії.
На думку черкаських енергетиків,такий захід матиме досить неприємні наслідки, оскільки у кінцевому підсумку платити за все це будуть споживачі.
Але постраждають не лише споживачі, але й усі електропостачальники, які мають оплачувати послугу передачі авансом. Особливо це стосується постачальників універсальної послуги, які повинні платити наперед за весь обсяг електричної енергії, яка закуповується для забезпечення потреб побутових споживачів. При цьому населення відшкодовує ці кошти з трьохтижневою затримкою.
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Спецтема
live comments feed...