• Головна
  • У Смілі ростуть орхідеї із Червоної Книги
природа
08:50, 13 липня 2020 р.

У Смілі ростуть орхідеї із Червоної Книги

природа
У Смілі ростуть орхідеї із Червоної Книги

   У Смілі жителі помітили орхідеї, які занесені до Червоної книги, та закликають інших містян помилуватись, і зробити фото. 

  Вельможі західноєвропейських монархій організовували цілі заморські експедиції для пошуку і збору дивовижних орхідей, «восьмого чуда світу», як іноді називають тропічних представників одноіменної родини однодольних рослин. Володіти такою красою могли дозволити собі лише найбагатші і найшанованіші члени суспільства, адже у ті часи орхідеї цінувалися на вагу золота. 
   Людей приваблюють і вражають як незвичні, часто чудернацькі та химерні, форми їх квітки, так і майже незбагненне поєднання найрізноманітніших відтінків її забарвлення, а часто, також, властивий лише їм божественний аромат.
   Мало хто із пересічних українців здогадується, що їх близькі родичі, іноді навіть рідні брати (зозулині черевички та ін.), живуть поруч з нами. Вітчизняні орхідеї (зозулинцеві) мають набагато більш стримані кольори оцвітини, менш дивакуваті і пишні форми квіток та суцвіть, але і їм є чим похизуватися, настільки незвичними вони виглядають і разюче виділяються серед інших представників рослинного світу нашої країни.
   Поліські орхідеї нараховують близько 15 видів як лісових (любки, гніздівка, коручки чемерниковидна і темно-червона, булатки довголиста і червона, черевички зозулині справжні, гудієра повзуча), так і болотних та лучних рослин (коручка болотна, м’якух болотний, пальчатокорінники Фукса, м’ясо-червоний і травневий). З них біля 10 видів зростає на території Національного природного парку «Цуманська пуща».
   Усі вони охороняються на державному рівні і внесені до республіканської «Червоної книги». Їх рідкісність пов’язана не лише з високими декоративними властивостями більшості із них, але й із особливостями їх біології (онтогенезу). Розвиток окремої рослини від насінини до репродуктивного (стадія цвітіння) стану триває, в залежності від виду, від 5 до 15, а іноді – і більше років та можливий лише за наявності на ділянці проростання специфічної грибниці – міцелію гриба відповідного виду, з допомогою якого і відбувається усе її подальше життя. Більше того, представники родини зозулинцевих дуже чутливо реагують на зміни умов їх зростання і навіть незначні коливання режиму освітлення, зволоження чи кислотності грунту у навколищньому середовищі призводять до негативних наслідків у життєдіяльності їх популяцій, а, часто, і до повного їх зникнення із природних оселищ.
   Ми повинні дбайливо, з повагою і розумінням, ставитись до яскравих і унікальних «творінь божих» (так звучить дещо вільний переклад слова «орхідея») матінки-природи, зберегти ці «живі діаманти», справжні прикраси наших лісів і лук для майбутніх поколінь.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#орхідеї Сміла
live comments feed...