• Головна
  • Що чекає на смілян 25 липня, які пам'ятні дати та прикмети
проклів день
08:25, 25 липня 2020 р.

Що чекає на смілян 25 липня, які пам'ятні дати та прикмети

проклів день
Що чекає на смілян 25 липня, які пам'ятні дати та прикмети

Хмари в Смілі вже з ранку надовго займуть своє місце під сонцем, і похмура погода буде триматися до самого вечора. Без опадів. Каже синоптик.

В цей день давайте згадаємо про поета і актора Висоцького, а також про гетьмана Мазепу. Православна церква вшановує в цей день пам'ять Прокла та Іларія. Передають у Вестях.

25 липня 1687 року відбулося важлива історична подія. Саме в цей день на скликанні Коломацького ради неподалік від Полтави гетьманом України було обрано генерального писаря Іван Мазепа.

А от 25 липня 1980 року, в СРСР йшла Олімпіада. І цей, досить святковий захід затьмарило повідомлення про смерть Володимира Семеновича Висоцького, видатного актора театру і кіно, поета і прекрасної людини. Причому ні в день смерті, ні кілька наступних днів преса про відхід Висоцького не повідомляла - але вже 26 липня в країні про це знали всі від малого до великого.

День в православії. Прикмети і обряди в цей день

Православна церква вшановує пам'ять Прокла та Іларія, що з'явилися на світ в селищі Каліпта недалеко від Анкіри. Святі мученики постраждали за віру під час гонінь, організованих імператором Трояном.

Першим взяли під варту Прокла. Він постав перед правителем Максимом і безстрашно сповідував свою віру. Правитель намагався силою змусити християнина відректися від віри і принести жертву язичницьким богам, але у нього нічого не вийшло. Мученика прив'язали до колісниці, в якій правитель попрямував в Каліпт. Прокл знемагав в дорозі, всю дорогу він благав Господа, щоб повіз спинився. Незабаром він дійсно зупинилася і ніякі зусилля не могли зрушити його з місця. Розлючений правитель жорстоко помстився за це святому. Прокла довго катували, а потім наказали вивести за місто, прив'язати до стовпа і розстріляти з луків. Воїни, які повинні були це зробити, вмовляли святого підкоритися і тим самим врятувати своє життя, але він був непохитний.

По дорозі до місця страти Прокла зустрів його племінник Іларій. Він зі сльозами на очах обняв мученика і теж визнав себе християнином. За своє визнання Іларій був затриманий і кинутий у в'язницю.

Прокл загинув під градом стріл, молячись за своїх мучителів. Іларія мучили і змушували відректися від віри, але він проявив таку ж стійкість, як і його дядько. За це йому зв'язали руки і за ноги волочили по місту, після чого обезголовили. Сталося це через три дні після смерті Прокла. Християни поховали мучеників в одній могилі.

Прикмети:

Проклов день в Київській Русі називали Прокл-плакальник і говорили: "На Прокла поле від роси промокло". Люди виходили перевертати стоги - так старалися досушити сіно, тому що через рясних рос воно починало гнити.

До речі, давно відомо, що роси в цей день мають цілющі властивості. Їх збирали за допомогою лляних тканин, які стелили на траві, а потім віджимати в глиняний посуд. Роса і дощова вода, зібрані до сходу сонця, допоможуть зняти пристріт і позбутися від багатьох хвороб. А дівчата вмивалися росою обличчя, вірячи, що це подарує їм красу і молодість.

Між іншим, по погоді, яка стояла 25 липня, судили, якою буде вся осінь. Якщо день сонячний, то бабине літо теплим буде. Якщо йде дощ, то і початок осені буде дощовим. Якщо ж день не по-літньому прохолодним видався, то зима буде ранньою і суворою.

  • Гриби з'явилися в лісі - до похолодання.
  • Якщо вночі немає роси, а в низинах туман не видно, буде негода.
  • Нічна роса не висохли - до грози.
  • Багато роси в цей день на полях - до щасливого і врожайного року.
  • Бджоли голосно дзижчать - до спеки.
  • Листя на верхівках дерев пожовкли - до ранньої осені.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прокл легенда 25 липня Сміла
live comments feed...