• Головна
  • "Кукурудзяний" конфлікт набирає оборотів. Адвокати спростовують звинувачення у рейдерстві
19:12, 23 вересня 2020 р.

"Кукурудзяний" конфлікт набирає оборотів. Адвокати спростовують звинувачення у рейдерстві

"Кукурудзяний" конфлікт набирає оборотів. Адвокати спростовують звинувачення у рейдерстві

Як вже повідомляв наш сайт, 19 вересня на межі Городищенського та Смілянського районів місцеві фермери влаштували справжні "чикагські розбірки".  ФГ «Наумець» та ТОВ «Черкаси Дніпро-Агро» не поділили між собою урожай кукурудзи, що, як стверджував голова ФГ «Наумець» Денис Жукович, була засіяна ним особсто на полі, що належить його фермерському господарству. Крім того, він запевняв, що в нього на це є всі необхідні документи. 

Нагадаємо, у "розбірках" приймали участь невідомі особи з вогнепальною зброєю та небайдужі жителі села Калинівки, що на Городищині. Конфлікт дійшов до стрілянини. Ситуацію вдалося припинити лише завдяки зусиллям працівників поліції, слідчого управління та спецпризначенців. На щастя обійшлося без жертв.

Проте, як інформує видання provce.ck.ua, на відміну від доводів зазначеної сторони конфлікту, юристи іншої сторони - ТОВ «Черкаси Дніпро-Агро», спростовують дану інформацію та зауважують, що підстав для їх звинувачення у рейдерському захопленні немає.

- Ці земельні ділянки знаходяться в оренді «Черкаси Дніпро-Агро» уже не один рік, — наголошує адвокат фермерського підприємства Михайло Яковишен, — всі зареєстровані, по всіх є витяги з Державного реєстру. Тож виникає логічне питання, як можна називати рейдерами тих, хто по закону обробляє землю, сплачує за паї і всі дані про це знаходяться у відкритому доступі?

"Кукурудзяний" конфлікт набирає оборотів. Адвокати спростовують звинувачення у рейдерстві, фото-1
"Кукурудзяний" конфлікт набирає оборотів. Адвокати спростовують звинувачення у рейдерстві, фото-2

Адвокат відзначає, що це поле знаходиться в оренді ТОВ «Черкаси Дніпро-Агро» з 2008 року. З 2018 року відбулося перепідписання договору з пайовиками, в якому були зафіксовані покращення пайових умов. Протягом цього періоду саме «Черкаси Дніпро-Агро» сплачувало пайовикам кошти згідно угоди з ними. Тож, і урожай вони збирали, за його словами, цілком законно.

- Наш тракторист повертався з поля, на якому збирав соняшники. У нього до комбайну причеплена жатка для соняшників - це видно. Його "підрізали", витягли з комбайну і приставили йому до скроні зброю. Цей тракторист не мав жодного відношення до поля, на якому відбувалися всі події. Далі відбувалося таке, директор ФГ «Наумець» Денис Жукович під’їхав до поля, на якому відбувся конфлікт, і прорізав колесо в одному комбайні, а потім і ще в одному. Відразу після цього я подзвонив до Городищенського відділку поліції, заявив про вчинені дії - коментує хронологію подій адвокат Яковишен.

За словами адвоката, поліція прибула відразу після інциденту з комбайнами, відібрала всі свідчення, провела огляд техніки та зброї нібито "охоронців", яких, на його думку, незаконно обізвали "рейдерами". В результаті чого того ж дня директор «Черкаси Дніпро-Агро» Валерій Артеменко написав заяву до поліції про вчинення хуліганських дій.

Керівник ФГ «Гребіник» Юрій Гребіник стверджує, що з подібними діями фермерського господарства «Наумець» у 2012-2014 роках зіткнулося і його ФГ, нині «Гребіник», яке на той час йменувалося ФГ «Агроальянс-Інтер».

- Вони просто заїхали на поле зі своєю технікою і сказали нам залишити поле, але у нас всі документи були на руках, що це поле саме у нас в оренді. Ми викликали поліцію і тільки після цього вони покинули поле. Але у 2015 році Іван Миколайович (Наумець) став головою села Калинівка і у 2015 році він прислав до мене, як до голови новоствореного фермерського господарства «Гребіник», лист, щоб розпаювати цю земельну ділянку, — розповів про ситуацію керівник ФГ «Гребіник» Юрій Гребіник, зауваживши, що наразі землі в оренді його фермерського господарства до 2025 року.

Тож, залишається сподіватися, що правомірно поставити крапку у ситуації, що склалася зможуть лише правоохоронні та судові органи після проведення ряду досліджень та експертиз.

Тож, будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейдерські розбірки кукурудза фермери городище
live comments feed...