• Головна
  • 5 жовтня міжнародний день лікаря. Історія свята і цікаві факти про непросту професію
07:50, 5 жовтня 2020 р.

5 жовтня міжнародний день лікаря. Історія свята і цікаві факти про непросту професію

5 жовтня міжнародний день лікаря. Історія свята і цікаві факти про непросту професію

Кожен перший понеділок жовтня щорічно в світі відзначають Міжнародний день лікаря. У 2020 році він припадає на 5 жовтня - повідомляє nv.ua.

Цей день заснований в знак подяки і поваги до людей в білих халат. У це свято лікарі всіх напрямків, незалежно від статі та національності отримують однакову подяку за внесок у порятунок життя людей.

До того ж, 2019−2020 роки змусили багатьох людей почати цінувати працю медиків ще більше, адже під час пандемії коронавірусу ці люди найбільше піддавалися і продовжують піддаватися ризику.

Історія свята

5 жовтня міжнародний день лікаря. Історія свята і цікаві факти про непросту професію, фото-1

Лікарі на Русі з’явилися ще в давні часи, коли не існувало медицини в сучасному її розумінні. Тоді людей лікували травами, настоянками і замовляннями. Саме слово лікар, до речі, зі старословянского перекладається як «бурмотіти, говорити».

Свято було затверджено в 1971 році за ініціативою ВООЗ ООН і Міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів". Він був створений спеціально для того, щоб вшанувати працю лікарів усіх рівнів та спеціалізацій.

Цікаві факти про професію лікаря

5 жовтня міжнародний день лікаря. Історія свята і цікаві факти про непросту професію, фото-2
  • У концтаборі Освенцим під час Другої світової війни був чоловік, який довів, що істинний лікар завжди буде рятувати людей. Доктор Ханс Мюнх став єдиним, кого виправдали на першому Освенцімському процесі. Під час роботи в концтаборі він ставив досліди над в’язнями таким чином, щоб розтягувати експерименти на якомога більший термін і приносити якомога менше шкоди. Завдяки цьому він врятував чимало життів, адже непрацездатних в’язнів відправляли в газові камери.
  • Служби швидкої допомоги виникли ще в кінці 19 століття. Щоб перевозити лежачих хворих, сконструювали спеціальні екіпажі. Поєднання «карета швидкої допомоги» залишилося навіть після того, як їх замінили автомобілі.
  • У лікарів теж є страхи. Наприклад, один з найвідоміших психотерапевтів Зигмунд Фрейд настільки сильно боявся дивитися пацієнтам в очі, що на прийомі сидів позад пацієнта, який лежав на кушетці.

Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день лікаря
live comments feed...