• Головна
  • Правомірність перебування на другій групі платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, яка надала послуги працівнику юридичної особи, що перебувала у відряджені
податкова інформує
13:45, 20 жовтня 2020 р.

Правомірність перебування на другій групі платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, яка надала послуги працівнику юридичної особи, що перебувала у відряджені

податкова інформує

Смілянський відділ Головного управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що відповідно до п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

При цьому, діяп.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУнепоширюєтьсянафізичнихосібпідприємців, якінадаютьпосередницькіпослугизкупівлі, продажу, орендитаоцінюваннянерухомогомайна (група 70.31 КВЕДДК 009:2005), атакожздійснюютьдіяльністьзвиробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірнихтапобутовихвиробівздорогоціннихметалів, дорогоцінногокаміння, дорогоцінногокамінняорганогенногоутвореннятанапівдорогоцінногокаміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Так, для юридичних осіб відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об’єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

ВідповіднодоПоложення (стандарту) бухгалтерськогообліку 16 «Витрати», затвердженогонаказомМіністерствафінансівУкраїнивід 31.12.1999 № 318 іззмінамитадоповненнями, витратинавідрядженняможутьбутивключенідоскладузагальновиробничих, адміністративнихвитрат, витратназбутабоіншихопераційнихвитрат.

З урахуванням норм п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПКУ витрати на відрядження, понесені фізичною особою, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, підлягають відшкодуванню в межах фактичних витрат на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку із здійсненням таких витрат.

Прицьомузазначенівитратинеєобєктомоподаткуванняподаткомнадоходифізичнихосібзанаявностіпідтверднихдокументів, щозасвідчуютьвартістьцихвитратувиглядітранспортнихквитківаботранспортнихрахунків (багажнихквитанцій), утомучисліелектроннихквитківзанаявностіпосадковоготалона, якщойогообовязковістьпередбаченаправиламиперевезеннянавідповідномувидітранспорту, тарозрахунковихдокументівпроїхпридбаннязавсімавидамитранспорту, втомучислічартернихрейсів, рахунків, отриманихізготелів (мотелів) абовідіншихосіб, щонадаютьпослугизрозміщеннятапроживанняфізичноїособи, втомучислібронюваннямісцьумісцяхпроживання, страховихполісівтощо.

Враховуючи вищевикладене, якщо фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку другої групи були надані послуги працівнику юридичної особи під час відрядження, і вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування на другій групі платника єдиного податку не виникає.

Однак, якщо оплата вартості послуг надходить на рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку другої групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, що перебуває у відрядженні, то порушуються умови перебування фізичної особи - підприємця на другій групі платника єдиного податку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...