• Головна
  • Китай запропонував власний мирний план щодо припинення війни в Україні
08:50, 5 червня

Китай запропонував власний мирний план щодо припинення війни в Україні

Китай запропонував власний мирний план щодо припинення війни в Україні

Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що Росія і Україна окремо «підтвердили більшу частину змісту» принципів «мирного плану Глобального Півдня», який був представлений Китаєм і Бразилією в спільній заяві наприкінці травня. Але він не торкнувся основної вимоги України – виведення російських військ з усієї території, включно з окупованою починаючи з 2014 року.

За словами Ван І, більше двох десятків країн підтримали бачення Пекіна щодо врегулювання російсько-українського конфлікту. Ця заява пролунала 4 червня, через кілька днів після повідомлень про те, що Китай пропустить Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня, зазначає Bloomberg, передає "Дзеркало Тижня".

Ван сказав, що до «спільних домовленостей», яких досягли Китай і Бразилія у «мирному плані Глобального Півдня», погодилися приєднатися або шукають шляхи приєднання 26 держав. При цьому, за його словами, 45 країн дали «позитивний відгук» на їхні ідеї. Дипломат назвав лише одну країну, яка підтримала їхній план – Туреччину.  

Також глава МЗС Китаю заявив, що «умови для мирних переговорів ще не готові», додавши, що Китай буде «приймати власні рішення» щодо участі у зустрічах щодо миру в Україні.

Нагадаємо, що у «мирному плані Глобального Півдня» міститься заклик до проведення міжнародної конференції, визнаної як Росією, так і Україною – як альтернативи українському мирному плану, який підтримується західними країнами і який буде обговорений на зустрічі у Швейцарії 15-16 червня, куди Росія не була запрошена.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай допомагає Росії зірвати Саміт миру у Швейцарії. Також президент звинуватив Китай у відмові в контактах з Україною.

Відповідаючи на звинувачення Зеленського, у МЗС Китаю заявили, що їхня країна ніколи не «розпалювала вогонь» російсько-української війни, а «всі зусилля у підтримці мирних заходів повинні бути визнані».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...