• Головна
  • Бомжі і нотаріуси - нова загроза суспільству та державі
кримінальна схема нотаріусів
10:07, 16 серпня 2020 р.

Бомжі і нотаріуси - нова загроза суспільству та державі

кримінальна схема нотаріусів
Бомжі і нотаріуси - нова загроза суспільству та державі

Ще не вступив в силу закон про продаж землі, а в області вже йде бурхлива її «приватизація». Повідомляє кримінальна Україна.

Легким розчерком пера нечисті на руку ділки, буквально кожен день відводять «на ліво» сотні гектарів державної землі. Схема «чорної» приватизації проста і невибаглива, але в той же час дуже ефективна.

З деяких пір в офіс одного дуже респектабельного приватного нотаріуса Черкас занадилися ходити особи дуже специфічного кола - наркомани, алкоголіки, бомжі, дрібні шахраї і злодії, ігромани та інша шантрапа.

Згадана категорія осіб з низькою соціальною відповідальністю, відвідує офіс мало не кожен день. Притому, підозрілі особи проникають в контору не по одному - по два, а мало не натовпами.

Що не день в приймальні контори ошивается з разу по кілька десятків відвідувачів, вступаючи своїм вкрай запущеним виглядом в дисонанс з фешенебельним, розташованому в самому центрі міста офісним приміщенням, з обставленим нарочито розкішними меблями. І що ж вони забули в одній із найсолідніших нотаріальних контор обласного центру, і, головне, чому персонал змушений терпіти їх присутність.

Гроші не пахнуть

Терпіти їх власницю нотаріальної контори змушує банальне бажання, збагатитися за рахунок держави. Конкретніше, за рахунок землі, а точніше, її приватизації.

Є вагомі підстави вважати, що нотаріус - учасниця однієї з схем «чорної» приватизації землі. При чому вона далеко не єдиний нотаріус в обласному центрі, хто працює за цією схемою.

За даними місцевих журналістів, тільки в Черкасах, крім згаданої нотаріальної контори, в цій схемі бере участь ще, як мінімум, два нотаріуса. Є всі підстави вважати, що в хитрій справі задіяні лише «перевірені» нотаріуси, які мають серйозний вотум довіри у людей, провертають цю земельну тяганину.

«Бомжі і нотаріуси - це сила!»

Так в чому ж суть черкаської «чорної» схеми? Як виявилося, схема не відрізняється особливою складністю. Члени зграї, до складу якої входять чиновники, юристи, і судячи з усього, представники кримінального світу, вирішили скористатися можливостями, передбаченими чинним законодавством. І саме в тій частині, яка передбачає для кожного громадянина України право отримати в користування земельну ділянку розміром до двох гектарів землі з подальшим правом її приватизації.

Зрозуміло, для пересічного українця скористатися цим правом не проста справа. Хто пробував, той знає, скільки доведеться подолати законодавчих «рогаток» і бюрократичних «пасток». Але якщо за справу береться команда досвідчених пройдисвітів, які вміють смикати за потрібні ниточки, процес буде йти зі швидкістю кур'єрського потяга.

Зграя членів таємного «клубу» із земельних інтересам взяла в розробку осіб з кола тих, хто в силу різних причин опустився на соціальне дно. Серед них є як любителі зазирнути в пляшку, наркозалежні та ігромани, так і громадяни, які заборгували енну суму грошей і не мають можливості розплатиться.

Отже, осіб даної категорії приводять до нотаріальної контори і пропонують підписати дуже цікаву довіреність, суть якої - передача права на оформлення земельної ділянки разом з правом нею розпоряджатися, аж до повного відчуження. Зрозуміло до участі в схемі залучають громадян, які ще не скористалися правом на отримання землі. Підписант отримує грошову винагороду в сумі від 500 до 1000 гривень. Натомість же залишає копію паспорта та пакет підписаних заяв на підставі яких в майбутньому буде отримано дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки у власність та затвердження даного проекту.

Гроші видає якийсь чоловік, який знаходиться безпосередньо в офісі контори. Кожен одержувач також розписується у відомості «Надання благодійної допомоги малозабезпеченим громадянам». Процес проходить без відповідного роз'яснення громадянам їх прав і істотних моментів прописаних в документі.

Іншими словами, особу змушують підписати довіреність не читаючи її тексту, і при цьому на словах запевняють, що громадянин цим документом лише віддають земельну ділянку в оренду на три роки, хоча за фактом передав третім особам не тільки право на оформлення земельної ділянки, але і його приватизації та відчуження в недалекому майбутньому.

Справу пустили у потік.

Протягом декількох місяців, кожен день в конторі таким чином оформляють від 40 до 80 відповідних комплектів документів. Всього за час «операції» тільки через зазначену контору пройшло близько 4 тисяч громадян. З огляду на те, що кожен з підписантів претендує на земельну ділянку розміром 2 га, у держави намагаються відторгнути поле загальною площею 8 тисяч га (!).

За деякими даними, земля, яку намагаються в такий спосіб «приватизувати», перебувє поруч з селом Вергуни, що знаходиться всього в парі кілометрів від міської межі Черкас. Зрозуміло, після вступу в силу закону про продаж землі, вартість цих ділянок підстрибне до небес. Загальна сума негласних виплат найдрібнішого ланці учасників схеми, щонайменше становить не менше 15 мільйонів гривень, або трохи більше півмільйона євро, згідно з курсом валют. Сума вражає. Далеко не у кожного громадянина України є стільки грошей. Але в якості оплати за солідний шматок землі - це, погодьтеся, сущі копійки.

У розвинених країнах Західної Європи за півмільйона євро стільки землі не купити, як не старайся.

Наприклад, в Німеччині один гектар землі с/г призначення коштує близько 30 тис євро, в Чехії та Австрії - більше сорока. А там земля зовсім не рівня української. Пам'ятаємо, що навіть нацистська Німеччина під час Другої світової війни цілими залізничними складами вивозила український чорнозем з окупованих територій? Дуже схоже на те, що в Черкасах хтось із сильних світу цього, запустив грабіжницьку схему приватизації землі, втілення якої обіцяє збитки державі на сотні мільйонів гривень і надзвичайний прибуток ділкам, які її організували

Звичайно, з носом залишиться не тільки держава, а й фермери та інші громадяни, які були б не проти отримати землю, щоб її обробляти. Цілком можливо, що і учасники схеми мають солідних покровителів на печерських пагорбах. А як інакше пояснити той факт, що «приватизатори» діють майже у відкриту, та при цьому до цих пір їх діяльність не привернула увагу правоохоронців? Все домовлено? Не виключено.

Щоб зрозуміти скільки це, для початку переведемо гектари в більш зрозумілі для читача квадратні кілометри. Один гектар, як зазначено у Вікіпедії, є позасистемна одиниця вимірювання площі, що дорівнює площі квадрата зі стороною 100 метрів.

Бомжі і нотаріуси - нова загроза суспільству та державі, фото-1

Отже 1 га дорівнює 100 соток, 100 арам або 10 тис. Квадратних метрів. Якщо перевести в квадратні кілометри ця площа буде дорівнювати 0,01 квадратного кілометра. З цього випливає, що площа в 1 тис га становить 10 квадратних кілометрів, а 8 тис га, це, відповідно, 80 кв.км.

Для порівняння. На площі 80 кв.км. цілком можуть розміститися: одне місто Черкаси (загальна площа міста становить 78 кв.км.), по два таких міста як Умань (41 км.кв) і наша Сміла (39,85 км.кв) і майже п'ять таких, як Канів (17 , 42 км.кв.).

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок землі Україна нотаріуси бомжі кримінал
live comments feed...