лісгосп
15:51, 20 серпня 2020 р.
УВАГА! Надзвичайна пожежна небезпека у лісах! Проведено догляди за мінералізованими смугами
лісгосп
В Смілянських лісах, та і у лісах всієї області наразі встановилася висока (4 класу) та надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.
За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні утримається суха та спекотна погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки. Державна лісова охорона Смілянського лісгоспу працює у посиленому режимі та постійно патрулює лісові масиви.
Основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість. Досить часто відпочинок та дозвілля населення завдають безповоротної шкоди лісовому господарству.
Для посилення протипожежного захисту лісових насаджень ДП «Смілянський лісгосп» станом на 01.08.2020 р. проведено догляди за мінералізованими смугами протяжністю 534 км, за протипожежними розривами – 57,9 км та створено мінералізованих смуг - 3,9 км.
Облаштування мінералізованих смуг у лісах – це один із ефективних методів боротьби з лісовими пожежами. Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.
Території з молодими насадженнями, особливо хвойними, обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх лісівники також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.
Окрім створення нових смуг, кілька разів на рік працівники лісової галузі проводять догляд за вже існуючими, так як накопичення шару горючих матеріалів (хвоя, листя, гілки, трава) відбувається постійно. Для контролю якості смуги проводиться візуальна оцінка ступеня мінералізації, тобто відкритості шару ґрунту. У комплексі заходів оцінюється ступінь охоплення мережею мінералізованих смуг всієї території лісового масиву.
З початку 2020 року держлісгоспами Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства створено 1995 км нових мінералізованих смуг та здійснено догляд за 6834 км існуючих. Загалом прокладено майже 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг.
Проведено 442 рейди з метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах та притягнуто до адміністративної відповідальності 14 осіб, накладено штрафів на суму 6 тис. грн.
Вкотре лісівники звертаються до населення із закликом оберігати та дбати про ліси рідного краю! Не варто додавати роботи лісівникам, адже не допустити вогняного лиха у наших лісах можна лише завдяки спільним зусиллям.
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Спецтема
live comments feed...